آزادی من در گرو آزادی ایران است

0

[ad_1]

زهرا رهنورد، یکی از رهبران جنبش سبز می‌گوید شروط مطرح شده از سوی حکومت برای آزادی از حصر را نمی‌پذیرد و آزادی او «در گرو آزادی ایران» است.

او در بیانیه‌ای که در کانال تلگرامی «کلمه» منتشر شد، گفت که «ماموران گفتند برای سبزی‌خریدن و زیارت آزادید، اما برای فعالیت اجتماعی نه.»

خانم رهنورد که به همراه همسرش میرحسین موسوی از بهمن ۱۳۸۹ در خانه‌شان در حصر خانگی است، تأکید کرد که آزادی او در گرو آزادی ایران است.

رهنورد همچنین از فشارهای مقامات جمهوری اسلامی بر فعالان سیاسی و مدنی انتقاد کرد و گفت که آنها تهدید و اهانت شده‌اند.

او همچنین گفت که مقامات جمهوری اسلامی در سال ۱۳۹۷ به او گفته بودند که می‌تواند به قم یا مشهد به زیارت برود، اما حق سخنرانی و فعالیت در امور زنان و فعالیت تحقیقاتی را ندارد.

رهنورد گفت که مقامات جمهوری اسلامی حتی از نشان دادن حکم در این زمینه به وی خودداری کردند. او در پایان بیانیه خود گفت که جمهوری اسلامی همیشه در پی ادعاهای کم‌هزینه برای سرکوب مخالفان است.

در پی اعتراضات سال ۸۸ به انتخابات ریاست جمهوری، کمی بعد از بهمن ۸۹، میرحسین موسوی، همسرش رهنورد و همچنین مهدی کروبی در حصر خانگی نگهداری شدند. آنها در مقاطعی برای امور درمانی یا دیدارهای محدود با اقوام یا فعالان سیاسی گزینش از حصر خارج شدند اما در وضعیت آنها تغییری ایجاد نشد.

برخی فعالان سیاسی می‌گویند حصر آنها به دستور آیت الله علی خامنه‌ای بوده‌ است.

میرحسین موسوی در پی اعتراضات بعد از کشتن مهسا امینی، خواستار برگزاری «همه‌پرسی» و تغییر قانون اساسی شده بود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.