آغاز کارزار جو بایدن برای ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴

0

[ad_1]

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه پنجم اردیبهشت به طور رسمی وارد رقابت‌های انتخاباتی دوره بعدی ریاست جمهوری شد.

آقای بایدن در ویدیویی از رأی‌دهندگان آمریکایی خواست که برای «کامل کردن» کاری که دولت او آغاز کرد، به او فرصت بیشتری بدهند.

نامزدهای رسمی از دو حزب عمده کشور، یعنی دموکرات و جمهوری‌خواه، در انتخابات آبان سال ۱۴۰۳ برگزیده خواهند شد. اما نگاهی به سابقه تاریخی انتخابات در آمریکا نشان می‌دهد که انتظار نمی‌رود که دموکرات‌ها، کسی به جز جو بایدن را به عنوان نامزد انتخاب کنند.

او در سال ۱۳۹۹ با پیروزی بر دونالد ترامپ، رقیب جمهوری‌خواهش، به ریاست جمهوری ایالات متحده رسید.

آقای ترامپ با ادعای «تقلب در انتخابات»، از پذیرش نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و شکست در برابر رقیب دموکراتش سر باز زد. پس از آن، در دی ماه ۱۳۹۹، روزی که اعضای کنگره برای تأیید نتیجه انتخابات گرد آمده بودند، هزاران تن از هواداران او به ساختمان کنگره یورش بردند.

جو بایدن در آغاز کارزار انتخاباتی‌اش، با استفاده از صحنه‌هایی از حمله شورشیان به کنگره آمریکا گفت: «هر نسلی از مردم آمریکا با لحظه‌ای مواجه شده که می‌بایست از دموکراسی دفاع کند. از آزادی‌های شخصی‌مان دفاع کنید. از حق رأی و حقوق مدنی‌مان دفاع کنید.»

او جمهوری‌خواهان را طرفدار محدود کردن دسترسی به سقط جنین، کاستن از مزایای تأمین اجتماعی، و محدود کردن حق رای خواند. جمهوری‌خواهان نیز از سیاست‌های آقای بایدن به ویژه در سیاست خارجی، مانند افغانستان و ایران، انتقاد می‌کنند.

آقای بایدن که در زمان سوگند ریاست جمهوری، مسن‌ترین رهبر آمریکا بود، نگرانی‌ها درباره کهولت سن خود در دور دوم را بی‌اهمیت خواند. او در صورت برگزیده شدن در سال آینده، و شروع دوره‌ ریاست جمهوری‌اش ۸۲ ساله خواهد بود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.