آمریکا رئیس‌جمهوری چچن و خانواده او را تحریم کرد

0

[ad_1]

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه تحریم‌هایی تازه را علیه گروهی از اشخاص و نهادهای روسیه و حامی روسیه وضع کرد.

یکی از افرادی که مورد تحریم آمریکا قرار گرفته، رمضان قدیروف، رئیس‌جمهوری چچن است.

قدیروف که علنا خود را «سرباز پیاده» پوتین توصیف می‌کرد، به‌دلیل نقشش در تهاجم گسترده روسیه به اوکراین، به‌تازگی به درجه «سپهبد» ارتقا یافته‌ است.

رئیس‌جمهوری چچن که گزارش‌هایی از او در مورد دست‌داشتن در «شکنجه و قتل» وجود دارد، چچنی‌ها را برای جنگ در اوکراین بسیج کرده‌ است.

یگان‌های چچنی تحت امر قدیروف در بوچا، مرتکب جنایت‌ شده و به تخریب منازل پرداخته‌اند. او به‌ شخصه در نتیجه روابط نزدیک خود با ولادیمیر پوتین، ثروتی بسیار را به‌دست آورده‌ است.

قدیروف، پیش‌تر توسط استرالیا، کانادا، اتحادیه اروپا، ژاپن، سوئیس و بریتانیا تحریم شده‌است.

رئیس‌جمهوری چچن، به‌عنوان متحد سرسخت رئیس‌جمهوری روسیه، در پی آموزش و اعزام ده‌ها هزار نفر برای مبارزه با ضدحمله‌های اوکراین است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده اعلام کرد که تحریم‌های جدید «بیست و دو فرد» و «دو نهاد» را به‌علت نقش‌شان در جنگ علیه اوکراین، شامل شده‌ است.

به‌گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا، این تحریم‌ها با هماهنگی وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه، محدویت‌های جدید صادراتی را بر روسیه اعمال می‌کند و صنایع دفاعی و فناوری پیشرفته این کشور را مورد هدف قرار می‌‌دهد.

یک گروه شبه‌نظامی نئونازی به نام «گروه ضربت روسیه» و همچنین دو تن از رهبران ارشد آن که در تهاجم‌ به اوکراین، در کنار ارتش روسیه قرار داشته‌اند، در میان تحریم‌شدگان هستند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «ایالات متحده به اقدام‌هایی برای این‌ که روسیه در مورد جنایت‌های جنگی و تجاوزهایش پاسخ‌گو شود، ادامه خواهد داد.»

او می‌گوید: در حالی که اوکراین به دفاع از آزادی خود ادامه می‌دهد، امروز ما گام‌هایی را برمی‌داریم که توانایی روسیه را برای بازسازی ارتشش، کاهش می‌دهد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا، این اقدام‌ها را در راستای «پاسخ‌گو کردن عاملان خشونت و منزوی کردن بیشتر پوتین از نظر مالی» عنوان کرده‌ است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.