آمریکا «۲۰۰ میلیون دلار» کمک نظامی بیشتر به اوکراین اختصاص می‌دهد

0

[ad_1]

ایالات متحده یک بسته کمک نظامی دیگر به ارزش «۲۰۰ میلیون دلار» به اوکراین ارائه می‌کند. این بسته کمکی جدید شامل موشک‌های سامانه توپخانه با تحرک بالا «هیمارس» و سامانه پدافند هوایی پاتریوت است.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا‌ و به گفته دو مقام آگاه ایالات متحده، این‌کمک‌ها همچنین شامل تجهیزات خنثی‌سازی مین و سلاح‌های ضدتانک از جمله موشک‌های «تاو» و راکت‌انداز قابل حمل «ای‌تی۴» است.

این بسته کمکی تازه، «چهل و چهارمین» برداشت رسمی تجهیزات نظامی از موجودی‌های وزارت دفاع آمریکا پس از حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ خواهد بود.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، ضدحمله این کشور علیه نیروهای روس را «آهسته و پیوسته» توصیف کرده است، نیروهای اوکراینی ترکیبی از نیروهای ذخیره را وارد میدان‌های نبرد ‌کرده‌اند و در چند روز گذشته، برخی از خطوط دفاعی جنوب شرقی نیروهای روس را شکسته‌اند.

روسیه در فوریه ۲۰۲۲ تهاجم گسترده‌ای را به اوکراین آغاز کرد و آن را یک «عملیات نظامی ویژه» برای خلع سلاح همسایه خود خواند. این جنگ تاکنون هزاران نفر را کشته، میلیون‌ها نفر را آواره کرده و بسیاری از شهرهای شرق و جنوب اوکراین را به انبوهی از آوار تبدیل کرده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.