آنجلینا جولی از سمت خود به عنوان نماینده آژانس پناهندگان سازمان ملل کنار رفت

0

[ad_1]

آنجلینا جولی پس از دو دهه همکاری با کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان، از سمت نمایندگی این نهاد کناره‌گیری کرد.

طبق بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر شد، دلیل استعفای این بازیگر آمریکایی «مشارکت او در مجموعه گسترده‌تری از مسائل بشردوستانه و حقوق بشر» عنوان شده است.

جولی در این بیانیه گفته است: «من در سال‌های آینده برای حمایت از پناهندگان و دیگر آوارگان به تمام تلاش‌هایم ادامه خواهم داد.»

او افزود، احساس می‌کند زمان آن فرا رسیده که «به گونه دیگری کار کند» و به طور مستقیم با پناهندگان و سازمان‌های محلی در ارتباط باشد.

جولی اولین بار در سال ۲۰۰۱ فعالیتش با آژانس پناهندگان سازمان ملل را آغاز کرد و در سال ۲۰۱۲ به عنوان فرستاده ویژه آن منصوب شد.

آنجلینا جولی در اردوگاه پناهندگان سازمان ملل در کلمبیا نزدیک به مرز ونزوئلا - آرشیو

آنجلینا جولی در اردوگاه پناهندگان سازمان ملل در کلمبیا نزدیک به مرز ونزوئلا – آرشیو

فیلیپو گراندی، کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، گفت: «پس از همکاری طولانی‌مدت و موفقیت آمیز [آنجلینا جولی] با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، از تمایل او برای تغییر شغلش قدردانی و از تصمیمش حمایت می‌کنم.»

گراندی افزود: «من می‌دانم که موضوع پناهندگی در قلب او (جولی) باقی خواهد ماند و مطمئن هستم که او همان علاقه و توجه را صرف مجموعه گسترده‌تری از کمک‌های بشردوستانه خواهد کرد.»

آنجلینا جولی، در یک مقاله که ماه گذشته در روزنامه بریتانیایی «گاردین» منتشر شد، به ناامیدی از عدم پیشرفت جهانی در پایان دادن به خشونت جنسی در جنگ اشاره کرد.

این بازیگر آمریکایی قبلا نیز به «ناکامل» بودن سازمان ملل اشاره کرده بود، اما در سخنرانی سال ۲۰۱۷ خود در ژنو از این نهاد بین‌المللی دفاع کرد و گفت که باید از آن حمایت شود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.