آیت‌الله‌ها ایران را از بین برده‌اند؛ نقش صدای آمریکا در انتقال اطلاعات بسیار مهم است

0

[ad_1]

مایکل مک‌کال، عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، در گفت‌و‌گوی اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا درباره چشم‌انداز توافق احتمالی احیای برجام صحبت کرد.

آقای مک‌کال می‌گوید مطابق قانون فدرال تصویب توافق با ایران در کنگره الزامی است: «ما یک قانون فدرال تصویب کردیم که الزام‌ آن این است هر دولتی که سرکار باشد پیش از هرگونه توافقی، آن توافق را به کنگره ارائه کند. چند روز پیش با معاون وزیر امور خارجه صحبت کردم و گفتند که به طور کامل با این قانون همکاری خواهند کرد. در نتیجه پیش از این که هرگونه توافقی حاصل شود، ما یک نسخه آن توافق را پیشاپیش در اختیار خواهیم داشت.» وی افزود که به نظر او هرگونه توافقی باید به شکل معاهده باشد و به تصویب سنا برسد.

این عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به جلسه ویژه قانون‌گذاران با رابرت مالی،‌ نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، از «حضور سپاه پاسداران در فهرست تروریستی» و «سه محل اعلام نشده‌ای که در آنها رد اورانیوم پیدا شده است» به عنوان برخی از موضوعاتی که جریان مذاکرات را معلق کرده است، یاد کرد.

او همچنین به اقدامات ایران از جمله برداشتن همه دوربین‌های آژانس در تاسیسات هسته‌ای و تلاش برای ربودن مدارک این تحقیقات آژانس از راه حمله سایبری به آژانس اشاره کرد و گفت: «من فکر نمی‌کنم این‌جا شما و در چنین موقعیتی بتوانید حتی اعتماد کنید.»

مایکل مک‌کال نسبت به رسیدن پول به جمهوری اسلامی پس از برداشته شدن تحریم‌ها و متعاقب آن «تامین مالی عملیات تروریستی در سوریه و عراق، لبنان، حماس و همچنین شورشیان حوثی در یمن» ابراز نگرانی کرد و گفت که ایران «بازوهای زیادی» در خاورمیانه و با این پول از «چنین اقداماتی حمایت مالی می‌کند.»

این قانون‌گذار ارشد ایالات متحده همچنین با اشاره به عظمت ایران باستان و «امپراتوری پارسی، که یکی از کشورهای پیشرفته در علوم و ریاضی بود» گفت: «آیت‌الله‌ها این کشور را از بین بردند.»

مک‌کال با اشاره به فعالیت صدای آمریکا برای انتقال اطلاعات و اخبار گفت: «کاری که شما می‌کنید و پیامی که به کشور منتقل می‌کنید بسیار حیاتی است تا مردم را در ایران آگاه کند و همچنین به آن‌ها کمک کند با خارج از کشور و با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنند. این بهترین نوع از اطلاعاتی است که ما می‌توانیم داشته باشیم و بدانیم آن‌جا چه می‌گذرد و درون کشور نیز تقویت شود تا بتوانند کشور‌شان را پس بگیرند.»

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.