ابزارهای برقراری ارتباط در زمان قطعی اینترنت چیست؟

0

[ad_1]

ابزارهای برقراری ارتباط در زمان قطعی اینترنت چیست؟

با ادامه اعتراضات سراسری در ایران، گزارش‌ها از قطعی و یا اختلال گسترده در اینترنت در بسیاری از نقاط به ویژه در تهران حکایت دارد و نهادهای امنیتی شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام و پیام‌رسان واتس‌اپ را فیلتر کرده‌اند.

نت بلاکس، سازمانی غیردولتی که وضعیت اینترنت در جهان را رصد می‌کند، هم از محدود شدن دسترسی به شبکه اجتماعی اینستاگرام و اینترنت در ایران خبر داده است.

نت‌بلاکس همچنین از اختلال‌های شدید در مناطقی خبر داده است که تظاهرات اعتراضی جریان دارد و می‌گوید که ایران شاهد شدیدترین محدودیت‌های اینترنتی از زمان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ تاکنون است.

یک سخنگوی شرکت متا که مالک اپلیکیشن‌هایی چون فیسبوک، اینستاگرام و واتس اپ است، در پاسخ به بی‌بی‌سی نوشت که این شرکت از قطع شدن دسترسی به اینترنت در ایران مطلع است. سخنگوی متا اضافه کرد: «ایرانی‌ها از اپلیکشن‌هایی چون اینستاگرام برای ارتباط با عزیزان‌شان استفاده می‌کنند و همچنین برای دسترسی به اطلاعات مهم و ارتباط با سایر جهان. ما امیدواریم حق آنها برای دسترسی به اینترنت به سرعت احیاء شود.»

در چشم‌انداز بامدادی ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ مینا جوشقانی با امیر رشیدی، پژوهشگر دسترسی به اینترنت گفتگو کرد و از او درباره راهکارهای مبارزه با قطع اینترنت پرسید:

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.