اتحادیه اروپا صدا و سیما جمهوری اسلامی و بیست فرد را وارد تحریم‌های تازه خود کرد

0

[ad_1]

سرکوب خونین اعتراضات در ایران و در اختیار گذاشتن پهپادهای ایرانی برای جنگ در اوکراین به روسیه، خشم دولت های غربی را برانگیخته است

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

سرکوب خونین اعتراضات در ایران و در اختیار گذاشتن پهپادهای ایرانی برای جنگ در اوکراین به روسیه، خشم دولت‌های غربی را برانگیخته است

همزمان با هفته سیزدهم اعتراضات در ایران، اتحادیه اروپا ۲۰ فرد و همچنین صدا و سیمای جمهوری اسلامی را وارد فهرست تحریم‌های جدید خود کرده است. این اتحادیه همچنین اعلام کرد که چهار فرد و چهار نهاد هم در ارتباط با فروش پهپاد به روسیه به فهرست محدودیت‌های خود اضافه کرده است.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در سخنانی در یک کنفرانس خبری گفت که «اکنون دیگر روشن است که مقامات ایران شروع کرده‌اند به اجرای احکام اعدام در ارتباط با تظاهرات اخیر» در این کشور.

او ضمن اشاره به اجرای حکم اعدام مجیدرضا رهنورد در روز دوشنبه و تاکید بر اینکه او کمتر از یک ماه پیش دستگیر و سپس اعدام شد تاکید کرد که اتحادیه اروپا «این رفتار مقامات ایران را غیر قابل قبول» می‌د‌اند.

چهار روز پیش از این نیز قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران محسن شکاری شهروند ۲۳ ساله را که حدود هشتاد روز پیش در تهران دستگیر شده بود را اعدام کرد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.