احضار دست‌اندرکاران سریال «شبکه مخفی زنان» به اتهام زمینه‌چینی برای اعتراضات سراسری

0

[ad_1]

خبرگزاری‌های دولتی ایران از پرونده‌سازی و احضار نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سریال «شبکه مخفی زنان» به دادسرای ۲۱ تهران خبر داده‌اند.

مقامات امنیتی می‌گویند: «سریال شبکه مخفی زنان» با طرح شعار «زن، قدرت، شکوه» نسل جوان را برای اعتراضات اخیر آموزش داده و آن را به «انتشار راهنمای اغتشاشات زنانه» متهم کرده اند. حال رسانه‌های نزدیک به اطلاعات سپاه خواهان ممنوعیت ادامه پخش سریال «شبکه مخفی زنان» و محاکمه نویسنده، کارگردان و تهیه کننده این سریال شده اند.

محمد رحمانیان

محمد رحمانیان

محمد رحمانیان، نمایشنامه نویس و کارگردان برجسته نمایش در ایران که نویسندگی این سریال را برای عرضه در «شبکه نمایش خانگی» برعهده داشته، در واکنش به احضاریه‌اش با اشاره به این سریال سرگرم کننده که پیش از آغاز اعتراضات پخش شده اما حالا به دلیل همسان پنداری رخدادهای آن سریال با اعتراضات خیابانی به رهبری زنان، مورد حمله قرار گرفته نوشته است: «متعجب و سرخورده هستم. چطور به موضوع تبلیغ علیه نظام رسیدند؟»

رسانه‌های حکومتی همچنین با پرونده‌سازی علیه «آیدا مصباحی» تهیه کننده سریال «شبکه مخفی زنان» می‌گویند او نیز به اتهام مشارکت در تولید سریالی که «راهنمای اغتشاشات زنانه» در ایران است، به دادسرا احضار شده است.

رویدادهای سریال شبکه مخفی زنان با بازی لیلا حاتمی مربوط به پیش از انقلاب است که با تاسیس یک سندیکای زنانه آغاز می‌شود.

مقامات می‌گویند قسمت چهارم این سریال که با شعار «زن، قدرت، شکوه» داستان را پیش می‌برد، درست یک ماه پیش از مرگ مهسا امینی پخش شده و همین «مدرک جرم» سازندگان این سریال برای ایجاد زمینه اعتراضات به رهبری زنان در ایران است.

یه گقته مقامات، «آیدا مصباحی» تهیه کننده این سریال نیز به دادسرا احضار شده است

محافل سینمایی در ایران با ابراز نگرانی از احضار نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سریالی سرگرم کننده بخاطر «این‌همانی»های فرضی با اعتراضات مسالمت آمیز خیابانی اخیر می‌گویند، با سرکوب خلاقیت هنرمندان نمی‌توان ‌بر واقعیت‌های جاری جامعه سرپوش نهاد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.