احضار یک وکیل دادگستری بعد از اشارات کلی به شکنجه‌های محمد حسینی قبل از اعدام

0

[ad_1]

علی شریف‌زاده اردکانی وكيل دادگستری از احضار و آزادی خود با وثیقه در روز یکشنبه خبر داد. این وکیل دادگستری تنها یک روز بعد از اعدام محمد حسینی از احضار خود خبر داد.

به گفته این وکیل دادگستری، او روز یکشنبه ۱۸ دی از سوی دادستانی کرج احضار شد و پس از تفهیم اتهام و تودیع وثیقه به طور موقت آزاد شد تا در زمان برگزاری دادگاه، حاضر شود.

احضار آقای شریف‌زاده یک روز بعد از اعدام موکل او صورت گرفت. محمد حسینی به همراه محمدمهدی کرمی روز شنبه ۱۷ دیماه در کرج اعدام شدند. جمهوری اسلامی این دو را به اتهام محاربه و قتل یک بسیجی به نام عجمیان در روز چهلم حدیث نجفی اعدام کرد. هنوز عوامل قتل حدیث نجفی و دیگر کشته‌های اعتراضات از سوی مقامات قضایی ایران مورد پیگرد قرار نگرفته‌اند.

اعدام محمد حسینی در حالی صورت گرفت که علی شریف‌زاده اردکانی امیدوار بود حکم او در دیوان عالی نقض شود. آقای شریف‌زاده یک ماه پیش در توئیتر خود گوشه‌ای از شکنجه محمد حسینی نوشته بود: با سید محمد حسینی در زندان کرج ملاقات کردم روایتش همه اشک بود از شکنجه ، ضرب وشتم با چشم و دست و پای بسته تا لگد به سر و بیهوشی ، از میله آهنی به کف پا و شوکر در قسمتهای مختلف بدن ، مردی که اقرارهایش تحت شکنجه بوده و هیچ وجاهت قانونی ندارد

وکلای زیادی به روند رسیدگی و همچنین صدور احکام اعدام که تناسبی با جرم منتسب به معترضان ندارد، روند قضایی را ناعادلانه می‌دانند.

محسن برهانی دارای دکترای حقوق جزا و جرم‌شناسی و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران که تحصیلات حوزوی هم دارد، می‌گوید: تاکنون در ارتباط با ناآرامی‌های اخیر چهار حکم #اعدام اجرا شده است که به شهادت بسیاری از حقوقدانان، سه مورد آن با موازین حقوقی و فقهی انطباق نداشت. چرا با تعجیل در اجرای حکم، امکان اعاده دادرسی موضوع ماده ۴۷۴ ق.آ.د.ک از اشخاص سلب می‌شود؟ بررسی مجدد اشکالی دارد؟ عجله در اعدام!؟

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.