اخبار ضد و نقیض در مورد محل دستگیری خواهر نوید افکاری؛ وزارت اطلاعات «لیانا» ۳ساله را آزاد کرد

0

[ad_1]

رسانه‌های نزدیک به حکومت جمهوری اسلامی روز پنجشنبه اعلام کردند که الهام افکاری، خواهر نوید افکاری به هنگام فرار از مرز دستگیر شده است.

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران اما با انتشار خبر دستگیری او در در فرودگاه دستغیب شیراز مدعی شد خواهر کشتی‌گیری که به اتهام قتل یک بسیجی اعدام شد، در شکل‌دهی اعتراضات سراسری اخیر، نقش داشته است.

به گفته این خبرگزاری، اتهام الهام افکاری همکاری با رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران و دعوت از جوانان به اغتشاش و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم عنوان شده‌است.

«اخیرا، فعالیت‌ها و اقدامات متعددی در متهم کردن جمهوری اسلامی، دعوت جوانان به اغتشاش و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم انجام داده است.»

خبرگزاری تسنیم هم با ادعای این‌که او در «تور اطلاعاتی قرار داشت و هرگز فکر نمی‌کرد که دستگیر شود ‌با میزان قابل توجهی ارز بازداشت شد.‌»

سعید افکاری، دیگر برادر نوید، در توئیتی با تایید خبر بازداشت الهام در شیراز، نوشت که خواهرش به همراه همسر و دختر ۳ ساله‌اش، لیانا دستگیر شده‌اند.

او همچنین نوشت: «جمهوری اسلامی بعد کشتن نوید و بیشتر از دو سال توی انفرادی نگه داشتن برادرم وحید، حالا اومده دختر بچه سه سالمون رو بازداشت کرده! چقدر بدبخت و حقیرین! به چشمای اون بچه تو بازداشتگاه نگاه می‌کنین از خجالت آب نمی‌شین؟»

پس از انتشار این خبر، تصاویری از مادر و پدر الهام افکاری مقابل در بسته ساختمان وزارت اطلاعات در شیراز در شبکه‌های اجتماعی همرسانی و بازنشر شد.

حدود یک ساعت بعد سعید در توئیتی دیگر نوشت که دادستانی شیراز گفته که لیانا مدبری را به شعبه چهارده بازپرسی تحویل داده است. و اضافه کرد: «لیانا مدبری که ازش صحبت می‌کنن یک کودک ۳ ساله است.»

ساعتی بعد اما سعید افکاری از آزادی لیانا و همسر خواهرش خبر داد اما نوشت که خواهرش الهام افکاری را «به پلاک ۱۰۰ اطلاعات منتقل کردن و در اون جا بازداشته»

سعید افکاری در هیچ یک از توئیت‌هایش به علت دستگیری خواهرش اشاره‌ای نکرده است.

نوید افکاری کشتی‌گیر ایرانی در شهریور ماه ۱۳۹۹ با وجود همه تلاش ها برای جلوگیری از اعدامش به علت اعتراف به قتل یک بسیجی در جریان اعتراض‌های سال ۹۹ اعدام شد. او مکررا عنوان کرده بود که اعترافاتش بر اثر شکنجه و در هنگام بازجویی صورت گرفته است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.