اختلال در اینترنت؛ دسترسی به اینستاگرام، واتس‌اپ و اینترنت تلفن همراه در ایران «محدود شد»

0

[ad_1]

محدود شدن دسترسی به اینستاگرام در ایران

منبع تصویر، netblocks

نت‌بلاکس، گروهی که ترافیک اینترنتی در جهان را زیر نظر دارد در تازه‌ترین گزارش خود گفته است که در بحبوحه اعتراض‌ها به جان باختن مهسا امینی، دسترسی به اینستاگرام و واتس‌اپ در ایران محدود شده و بسیاری از مشترکان تلفن‌های همراه امکان استفاده از اینترنت ندارند.

نت‌بلاکس همچنین از اختلال‌های شدید در مناطقی خبر داده است که تظاهرات اعتراضی جریان دارد و می‌گوید که ایران شاهد شدیدترین محدودیت‌های اینترنتی از زمان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ تاکنون است.

نت‌بلاکس می‌گوید که نمودارهای موجود حاکی از اختلال در دسترسی به اینستاگرام، واتس‌اپ و سایر ارتباطات اینترنتی توسط شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی است. به گفته این گروه، دسترسی به اینترنت برای مشترکان اپراتورهای همراه اول و رایتل به کلی قطع شده و دسترسی بخشی از مشترکان ایرانسل به اینترنت هم قطع شده است.

در طی روز گذشته و با بالاگرفتن اعتراض‌های فراگیر در ایران، گزارش شاهدان عینی و مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی هم حاکی از قطع یا اختلال و کندی اینترنت در بسیاری شهرهای ایران بوده است. طبق این گزارش‌ها، اینترنت شهرهای مختلف مانند سقز، کرمانشاه، سنندج و ارومیه با اختلال مواجه شده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.