اختیار همه چیز را به «حوزه امنیتی» سپرده‌اید

0

[ad_1]

رسول خادم، قهرمان سابق کشتی المپیک و جهان و رئیس پیشین فدراسیون کشتی ایران، روز پنجشنبه در نامه‌ای سرگشاده به ابراهیم رئیسی، از سیاست‌های او در تشدید فضای امنیتی انتقاد کرد و پرسید: «کدام دشمن خودی این نسخه را برای دولت تجویز کرده است؟»

استفاده آقای خادم از عبارت «دشمن خودی» در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی و در راس آنها علی خامنه‌ای، رهبر ایران، اعتراضات ضدحکومتی ایرانیان را به «طراحی» دشمنان خارجی از جمله آمریکا، اسرائیل، و عربستان دانسته‌اند.

به گفته آقای خادم، برخوردهای امنیتی دولت ایران تاثیری منفی بر زندگی کنونی و آینده نوجوانان جوانان ایرانی می‌گذارد. او در ادامه افزوده، «درست در زمانی که دستگاه‌های دولتی و غیرامنیتی باید از امنیتی کردن فضا بکاهند» ابراهیم رئیسی «همه چیز اعتراضات مردمی را… به دست حوزه امنیتی» سپرده است.

او در ادامه می‌پرسد: «کدام دشمنِ خودی این نسخه را برای دولت تجویز کرده است؟ … آیا نوجوان و جوانی که مانند خودی‌ها فکر نمی‌کند، اغتشاشگر است؟ نباید صدایش را شنید؟»

رسول خادم در پایان نامه خود خطاب به ابراهیم رئیسی می‌نویسد: «کاش به خاطر خودی‌ها هم که شده چند روزی رئیس جمهور همه مردم ایران بودید. رئیس جمهور خودی‌ها! رئیس جمهور غیرخودی‌ها»

در جریان اعتراضات جاری ایرانیان، شماری از چهره‌های برجسته ورزشی همچون علی دایی و علی کریمی نیز با انتقاد کردن شدید از سرکوب دولتی، حمایت خود از معترضان را اعلام کرده‌اند.

دور جدید اعتراضات که از ۲۵ شهریور آغاز شده و در همه استان‌های کشور جریان داشته، با سرکوب شدید حکومت همراه بوده است و تا زمان تنظیم این مطلب کشته شدن دست‌کم ۲۹۸ تن، از جمله ۴۷ کودک، تایید شده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.