ادامه اعتراضات شبانه و شعارهای ضد حکومتی در شهرک چیتگر، جنت‌آباد، مرزداران و ایستگاه‌های متروی تهران

0

[ad_1]

شهرک چیتگر تهران شامگاه شنبه بار دیگر شاهد تجمع اعتراضی جمعی از معترضان بود و همزمان مردم معترض در مناطقی چون جنت‌آباد، مرزداران و شهرک سروآزاد و همچنین ایستگاه متروی دروازه شمیران و شریعتی به سردادن شعارهای ضدحکومتی پرداختند.

جمعی از مردم و ساکنان شهرک چیتگر در غرب تهران، شامگاه شنبه بیست و ششم آذر بار دیگر با تجمع اعتراضی در محوطه این شهرک اقدام به سردادن شعارهای ضد حکومتی کردند.

معترضان در شهرک چیتگر در این تجمع اعتراضی از جمعه شعار «لحظه به لحظه گویم، یا مرگ یا آزادی، زیر شکنجه گویم یا مرگ یا آزادی» و «ما فدای این آب و خاک هستیم، بمب هم بزنی همین جا هستیم» سردادند.

«مرگ بر دیکتاتور»، «وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه»، «محسن ،مجید، سیاوش، آتش جواب آتش» از دیگر شعارهایی است که معترضان در ایستگاه متروی دروازه شمیران سردادند.

جمعی از مردم معترض نیز شامگاه شنبه در جنت‌آباد واقع در شمال غربی تهران از خانه‌ها و متجمع‌های مسکونی خود اقدام به سردادن شعارهای ضد حکومتی کردند.

«امسال سال خونه، سید علی سرنگونه»، «مرگ بر خامنه‌ای قاتل»، «خامنه‌ای ضحاک، می‌کشیمت زیر خاک» و «مرگ بر دیکتاتور» از جمله شعارهای شبانه معترضان در منطقه جنت‌آباد بود.

در منطقه بلوار مرزداران در غرب تهران نیز شامگاه شنبه جمعی از معترضان به سردادن شعارهای شبانه از خانه‌ها و مجتمع‌های مسکونی خود پرداختند و از جمله شعار «مرگ بر بسیجی» و «مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

معترضان در شهرک سروآزاد تهران شنبه شب شعارهایی علیه جمهوری اسلامی سردادند. مردم معترض در شعارهای شبانه این منطقه از جمله شعار «بسیجی جیره‌خور٬ آخرشه خوب بخور» و بسیجی، سپاهی، داعش ما شمایی» سردادند.

در ایستگاه متروی دروازه شمیران جمعی از معترضان عصر شنبه در اقدام به سردادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی کردند و از جمله شعار «این آخرین پیامه، هدف کل نظامه» سردادند.
ایستگاه متروی شریعتی نیز یکی از ایستگاه‌های متروی تهران بود که عصر شنبه شاهد شعارهای ضد حکومتی جمعی از مردم معترض بود. معترضان در این ایستگاه همچنین شعار «زندانی سیاسی، آزاد باید گردد» سردادند.

اعتراضات همچنین در شمار دیگری از شهرها از جمله شیراز، رشت، و کرمانشاه به شکل شعارهای شبانه شامگاه شنبه ادامه یافت.

در شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان نیز شامگاه شنبه معترضان تابلوی شهرداری بندرعباس را که تصاویر خمینی، خامنه‌ای و قاسم سلیمانی بر آن نقش بسته بود، به آتش کشیدند.

اعتراضات سراسری در ایران از ۲۶ شهریور ماه، پس از کشته شدن مهسا امینی حین بازداشت به دست گشت ارشاد و پلیس امنیتی اخلاقی و خاکسپاری پیکر او در شهر سقز استان کردستان با شعار «زن، زندگی، ازادی» آغاز شد و به دیگر شهرها و استان‌های ایران گسترش یافت.

بنابر گزارش مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از آغاز اعتراضات سراسری در ایران تاکنون دست‌کم ۱۶۱ شهر ایران شاهد اعتراضات خیابانی بوده است و دست‌کم ۴۹۶ تن از مردم معترض از جمله ۶۸ کودک به دست نیرروهای امنیتی جمهوری اسلامی کشته شده‌اند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.