از او خبر نداریم؛ قاضی صلواتی وکیل تسخیری را هم نمی‌پذیرد

0

[ad_1]

پدر و مادر سامان یاسین (صیدی)، خواننده رپ زندانی، در گفت‌وگو با روزنامه شرق در ارتباط با خبر انتقال فرزندشان به بیمارستان روانپزشکی رازی (امین‌آباد) اعلام کردند هیچ خبری در این زمینه به آنها داده نشده است.

فوزیه کورانی، مادر سامان، در این گفت‌وگو که روز دوشنبه ٢ مرداد منتشر شد، گفته است: «هیچ کس خبری در این زمینه به ما نداده است. دست ما هم به جایی بند نیست. می‌خواهیم از کرمانشاه به تهران بیاییم تا ببینیم چه اتفاقی رخ داده است. در حال حاضر ما هیچ خبری از وضعیت سامان یاسین نداریم.»

خانم کورانی افزوده است طی آخرین تماس با سامان که چند روز پیش بوده، فرزندش به او گفته است: «اعصابش بسیار خراب است و از وضعیتی که دارد، کلافه شده است ولی نگفت قرار است به بیمارستان امین‌آباد منتقلش کنند.»

مادر سامان یاسین در بخش دیگری از مصاحبه با روزنامه شرق عنوان کرده است: «گفته‌اند قرار است جلسه دادگاه در ۱۸ شهریور برگزار شود. سامان وکیل دارد. آقای سرتیپی وکیل (تسخیری) او است اما او هم می‌گوید که آقای صلواتی به من اجازه ورود به پرونده را نمی‌دهد به همین دلیل هم ما خیلی خبری از پرونده نداریم و منتظر جلسه دادگاهیم.»

همچنین تیمور صیدی، پدر سامان، در گفت‌وگویی با شرق گفته است: «سه روز پیش بود که سامان تماس گرفت و گفت که مشکل اعصاب دارد و از این وضعیت خسته شده است. از آن زمان به بعد ما هیچ خبری از او نداریم. از دیروز خبر زده‌اند که سامان به بیمارستان امین آباد منتقل شده ولی ما هیچ خبری نداریم.»

پدر این هنرمند زندانی در ادامه گفته است: «دیروز آقای سرتیپی (وکیل تسخیری سامان یاسین) تماس گرفت و از من پرسید که ماجرای انتقال سامان به بیمارستان امین آباد چیست. گفتم والا منم نمی‌دانم. نه کسی به ما خبر داده که سامان را به بیمارستان منتقل کرده‌اند یا خیر و نه به وکیل پرونده. داریم تلاش می‌کنیم که به تهران سفر کنیم تا ببینیم چه اتفاقی افتاده است.»

طبق خبر منتشرشده از سوی برخی سازمان‌های مدافع حقوق بشر، سامان یاسین روز شنبه ٣١ تیرماه به دستور قاضی ابوالقاسم صلواتی از زندان رجایی‌شهر کرج به بیمارستان روانپزشکی رازی در شهر ری منتقل شده است.

سامان در روزهای گذشته با انتشار یک فایل صوتی از زندان گفت جرمی مرتکب نشده و با گذشت ده ماه از بازداشت، همچنان بلاتکلیف است. این هنرمند ٢٧ ساله در پیام صوتی خود می‌گوید: «ابوالقاسم صلواتی در این ۱۰ ماه بازداشت به من اجازه داشتن وکیل انتخابی را نداده است، اجازه نداده وکیلی انتخاب کنم که بتواند روی پرونده‌ام کار کند… یک وکیل تسخیری برایم تعیین کرده‌ به اسم حسین سرتیپی که وقتی با این وکیل تسخیری هم تماس می‌گیرم، می‌گوید قاضی نمی‌گذارد بروم روی پرونده‌ات.»

سامان در تاریخ ۸ مهر ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات به کشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی در تهران، از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شد.

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، نگهداری در سلول انفرادی و اتاق موسوم به سردخانه، ضرب و شتم‌های شدید، فروکردن خودکار در حفره سمت چپ بینی، و پرتاب از ارتفاع، از جمله شکنجه‌های جسمی و روحی شدیدی است که سامان در ایام بازداشت در معرض آنها قرار گرفته است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.