از زرتشت تا مصدق؛ بزرگترین همایش ایران‌ شناسی در اسپانیا

0

[ad_1]

دانشگاه سالامانکا در اسپانیا میزبان سیزدهمین همایش انجمن ایران پژوهی بود

منبع تصویر، Pejman Akbarzadeh

توضیح تصویر،

دانشگاه سالامانکا در اسپانیا میزبان سیزدهمین همایش انجمن ایران پژوهی بود

سیزدهمین همایش ایران‌شناسی قرار بود در تابستان ۲۰۲۰ برگزار شود اما بحران کرونا منجر به لغو همه برنامه‌های آن شد. این کنفرانس پس چهار روز سخنرانی و میزگرد اخیرا در دانشگاه سالامانکا اسپانیا به کار خود پایان داد.

میگل آنخل آندرس توردو، مسئول همایش، سازماندهی این گردهمایی را از دو جنبه چالش برانگیز می‌بیند: «زحماتی که برای تابستان ۲۰۲۰ کشیده شده بود به نتیجه عملی نرسید. ما در واقع بار برگزاری دو همایش را به دوش کشیدیم. از سویی شیوه‌های ارتباطی در این دو سال بسیار دگرگون شدند و بیشترِ نهادهای پژوهشی به ارائه آنلاین برنامه‌هایشان روی آوردند. هنوز هم محدودیت‌ها به شکل کامل از میان نرفته و ما هم برای ارائه سخنرانی‌ها مجبور شدیم علاوه بر شیوه گذشته، امکان ارائه یا حضور بسیاری از سخنرانان را از راه زوم فراهم کنیم.»

بر خلاف همایش پیشین که در دانشگاه کالیفرنیا در ارواین برگزار شد، امسال به دلیل برگزاری همایش در اروپا، تعداد بیشتری از ایرانیان مقیم ایران توانستند در برنامه‌ها شرکت کنند.

امسال اما مشکل دریافت روادید گریبانگیرایران‌شناسانِ روس شد. آقای توردو تاکید می‌کند که همایش هیچ مشکلی برای حضور پژوهشگران از روسیه نداشت ولی ظاهرا بسیاری از آنها برای دریافت روادید دچار مشکل شدند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.