اسرائیل از کشف تونل عملیاتی و خودروی بمب‌گذاری‌شده در بیمارستان شفا خبر داد

0

[ad_1]

دفتر مطبوعاتی دولت اسرائیل روز پنجشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد نیروهای اسرائیلی در بیمارستان شفا تونل عملیاتی و خودروی بمب‌گذاری‌شده کشف کرده‌اند.

به گفته ارتش اسرائیل، نیروهای یگان شلداق، تیپ هفتم و واحدهای ویژه دیگر، طی عملیاتی در بیمارستان شفا در غزه علاوه بر کشف زیرساخت‌های تونل‌زنی حماس در داخل این بیمارستان، یک خودروی بمب‌گذاری‌شده حاوی مقادیر زیادی سلاح و مهمات را که برای حمله تروریستی ۷ اکتبر آماده شده بود نیز پیدا کردند.

تونل و تجهیزات حماس در بیمارستان شفا

تونل و تجهیزات حماس در بیمارستان شفا

براساس این گزارش، به موازات عملیات در بیمارستان شفا، نیروهای یگان یاهالوم و تیپ ۴۰۱ مستقر در بیمارستان رنتیسی هم یک تونل عملیاتی دیگر را کشف کردند.

ارتش اسرائیل تصاویری از این تونل‌ها را منتشر کرده است که ساختار تونل‌ها و درهای انفجاری که توسط حماس برای جلوگیری از ورود نیروهای اسرائیلی به زیرساخت‌های زیرزمینی استفاده می‌شد، را نشان می‌دهد.

همزمان نیروهای تیپ چتربازان نیز در بیمارستان قدس با کشف اسلحه و مهمات، مشغول عملیات تکمیلی هستند.

اسرائیل روز چهارشنبه با انتشار ویدیوهایی اعلام کرد که سربازانش در جریان حمله به بیمارستان شفا در شهر غزه، تجهیزات نظامی مورد استفاده حماس را کشف کرده‌اند.

تونل و تجهیزات حماس در بیمارستان شفا

تونل و تجهیزات حماس در بیمارستان شفا

اسرائیل از آغاز نبرد با نیروهای حماس، همواره این گروه را به سوءاستفاده از اماکن و افراد غیرنظامی در جنگ به عنوان سپر بلا متهم کرده است. پزشکان و مقامات بهداشتی حماس،اما همواره استفاده از بیمارستان به عنوان مقر فرماندهی و مرکز حمله به نیروهای اسرائیلی را رد کرده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ۲۲ آبان با اشاره به مستندات و شواهد اسرائیل از سوءاستفاده حماس از بیمارستانهای شهر غزه گفت :«من با اسرائیلی‌ها در تماس هستم و انتظار دارم که اقدامات مداخله‌جویانه کمتری نسبت به بیمارستان‌ها صورت گیرد.»

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم در کنفرانس خبری روز دوشنبه ۲۲ آبان تاکید کرد که بیمارستان‌ها نباید در میانه تبادل آتش قرار بگیرند و به‌ جای آن که از اسرائیل خواسته شود به بیمارستانها حمله نکند از حماس خواسته شود که خود بیمارستانها را ترک کنند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.