اسرائیل برای دومین بار طی یک هفته فرودگاه حلب را هدف حمله قرار داد

0

[ad_1]

رسانه‌های دولتی سوریه شامگاه سه‌شنبه ۱۵ شهریور از دومین حمله موشکی اسرائیل به فرودگاه بین‌المللی حلب طی یک هفته اخیر خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، گزارش داد که اسرائیل با شلیک چندین فروند موشک اقدام به تهاجم هوایی کرد و باند فرودگاه بین‌المللی حلب را هدف قرار داد.

این گزارش اضافه می‌کند، علی‌رغم خسارات و خرابی‌هایی که این حمله موشکی به دنبال داشته است، نیروهای دفاعی سوریه توانسته‌اند اغلب موشک‌های شلیک‌شده را رهگیری و سرنگون کنند.

گزارش‌های بعدی حاکی است که فرودگاه حلب به دنبال این حمله فعالیت خود را متوقف کرده است.

گروه ناظر حقوق بشر در سوریه، مستقر در بریتانیا، که رخدادهای جنگ داخلی سوریه را رصد می‌کند، تایید کرد که اسرائیل اقدام به این حمله کرده و گفت، این بیست و چهارمین حمله هوایی اسرائیل طی سال جاری میلادی به کشور همسایه خود محسوب می‌شود.

به گفته این نهاد، هدف از این حمله زاغه مهمات متعلق به شبه‌نظامیان هوادار ایران بوده و اسرائیل در نهایت این انبارهای تسلیحاتی را به آتش کشید.

گروه ناظر حقوق بشر در سوریه همچنین عنوان کرد که موشک‌های اسرائیلی باند فرودگاه بین‌المللی حلب را نیز تخریب کرده‌اند.

این دومین بار طی یک هفته گذشته است که اسرائیل فرودگاه حلب را هدف حمله قرار می‌دهد. حمله نخست، شامگاه چهارشنبه ۹ شهریور رخ داد که تصور می‌شد هدف از آن منهدم کردن تسلیحات ارسالی از سوی ایران و یا مختل کردن حمل و نقل این تسلیحات بوده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس دو روز پس از این حمله گزارش داد که بررسی تصاویر ماهواره‌ای پس از حمله اسرائیل به فرودگاه حلب نشان می‌دهد که گودال عمیقی در باند فرودگاه ایجاد شده و یک سازه از بخش نظامی فرودگاه نیز تخريب شده است.

گروه ناظر حقوق بشر در سوریه در گزارش خود اضافه کرده که روز سه‌شنبه همچنین انفجارهایی نیز در فرودگاه دیرالزور به وقوع پیوسته که علت آن نامشخص است.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری آلمان و رادیو فردا؛ س.ن/ک.ر

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.