اسرائیل در زمینه هشدار حملات هوایی به اوکراین کمک می‌کند

0

[ad_1]

اسرائیل اعلام کرد در زمینه توسعه سامانه‌های هشدار حملات هوایی به غیرنظامیان به اوکراین کمک می‌کند اما حاضر به رهگیری و انهدام پهپادهای تهاجمی روسیه نیست.

وزارت دفاع اسرائیل، با رد درخواست اوکراین برای تامین تسلیحات مورد نیاز کی‌یف اعلام کرد تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم می‌کند اما کمک‌های خود به این کشور را به کمک های بشردوستانه محدود کرده است.

کارشناسان، دلیل این تصمیم را تمایل اسرائیل به ادامه همکاری با مسکو در مورد سوریه و تضمین رفاه یهودیان روسیه می‌دانند.

دفتر وزیر دفاع اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسرائیل از اوکراین خواسته تا اطلاعاتی را درباره‌ نیازهای خود در حوزه هشدارهای دفاع هوایی به اشتراک بگذارد تا اسرائیل بتواند در توسعه یک سیستم هشدار زود‌هنگام نجات‌بخش به این کشور کمک کند.

یورگن کورنیچوک سفیر اوکراین به خبرگزاری رویترز گفته: «اوکراین از اسرائیل خواسته تا سامانه‌های اضطراری رهگیرهای «آیرون بیم»، «باراک-۸»، «پتریوت»، «گنبد آهنین»، «تیر داوود» و «ارو» را به این کشور تحویل دهد.»

اسرائیل اما می‌گوید سیستم «آیرون بیم» سال‌ها تا عملیاتی شدن فاصله دارد، «پتریوت» یک سیستم ساخت ایالات متحده است که در اسرائیل مستقر شده و «باراک-۸» به طور مشترک توسط اسرائیل و هند ساخته شده است.

در کنار رهگیرهایی که عمدتا برای دفع حملات ایران یا متحدانش طراحی شده‌اند، اسرائیل یک شبکه‌ی راداری دارد که آژیرها و هشدارهای تلفن همراه را هنگام پرتاب موشک به کار می‌اندازد و به گفته سخنگوی وزارت دفاع اسرائیل این سامانه می‌تواند به اوکراین ارائه شود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.