اسرائیل قانونگذار اردنی بازداشت‌شده را به کشورش بازگرداند

0

[ad_1]

اسرائیل روز یکشنبه یک نماینده پارلمان اردن را که به اتهام تلاش برای قاچاق اسلحه به کرانه باختری بازداشت کرده بود، به این کشور بازگرداند.

به گفته سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل، شین‌بت، عماد العدوان که روز ٢٢ آوریل در یک گذرگاه مرزی تحت کنترل اسرائیل بازداشت شده بود، برای ادامه تحقیقات و روند قانونی به اردن بازگردانده شده است.

رئیس پارلمان اردن اعلام کرد مصونیت پارلمانی آقای العدوان ملغی شده است و به همین دلیل او می‌تواند تحت پیگرد قرار بگیرد. رویترز به نقل از یک منبع امنیتی اردن گزارش داد پرونده این قانونگذار اردنی مورد دادرسی قرار خواهد گرفت.

طبق بیانیه شین‌بت، ١٢ تفنگ و ۱۹۴ تپانچه در خود خودروی این قانونگذار اردنی ضبط شده و او پیشتر نیز از گذرنامه دیپلماتیک خود برای قاچاق اسلحه، حیوانات، سیگارهای الکترونیکی، و طلا استفاده کرده است.

شین‌بت افزود آقای العدوان با قاچاق سلاح به کرانه باختری به دنبال دریافت «مقادیر هنگفتی پول» بوده و مقامات اردنی شماری دیگر از متهمان به مشارکت در این اقدام را دستگیر کرده‌اند.

وکیل این قانونگذار اردنی نیز ضمن تایید آزادی او از زندان اسرائیل گفت نمی‌تواند درباره این اتهامات اظهارنظر کند.

اسرائیل روابط امنیتی نزدیکی با اردن دارد. طولانی‌ترین مرز اسرائیل با این همسایه غربی خود است. اما روابط سیاسی اسرائیل و اردن طی سال‌های اخیر رو به سردی گراییده است. بسیاری از شهروندان اردنی، اصالتی فلسطینی دارند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.