اعتراضات ایران؛ حساب کاربری شبکه منوتو در اینستاگرام محدود شد

0

[ad_1]

شرکت متا، مالک شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام، تعداد زیادی از پست‌های شبکه تلویزیونی «من و تو» در اینستاگرام را که به اعتراضات ایران پرداخته بود، حذف کرده و مانع از انتشار پست‌ها و ویدیوی‌های جدید در آن شده است.

صفحه شبکه تلویزیونی «من و تو» در اینستاگرام با حدود ۱۰ میلیون دنبال‌کننده، طی روزهای اخیر عکس‌ها و ویدیوهای متعددی را از اعتراض های جاری به مرگ مهسا امینی منتشر کرده است، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که شرکت متا با حذف بسیاری از این ویدیوها حساب کاربری این شبکه را در اینستاگرام محدود کرده است.

از جمله پست‌های حذف شده ویدیویی است که در آن معترضان شعار «مرگ بر ماشین گشت کشتار» را سر می‌دهند. اینستاگرام اعلام کرده که ویدیوی مورد اشاره بر خلاف آیین‌نامه این شبکه اجتماعی است.

اینستاگرام همچنین پیام ویدیویی روز سه‌شنبه شاهزاده رضا پهلوی به معترضان را از صفحه «من و تو» حذف کرده است.

در حال حاضر، شبکه‌های اجتماعی تلگرام، یوتیوب، فیس‌بوک و توئیتر در ایران مسدود هستند و تنها اینستاگرام برای عموم ایرانی‌ها در دسترس است.

اعتراضات کنونی در ایران به دنبال جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد آغاز شده است. معترضان که خواهان حذف حجاب اجباری از قوانین ایران و بهبود حقوق مدنی زنان هستند در عین حال کلیت حکومت جمهوری اسلامی را نیز در شعارهای خود نشانه رفته‌اند.

مدیریت «من و تو» به رادیو فردا گفته است که حذف پست‌های اینستاگرامی این رسانه بر اثر گزارش‌های سازمان‌یافته بوده است.

شرکت متا در گذشته نیز پست‌های بسیاری را که به اعتراضات در ایران اختصاص داشته است، حذف کرده، به ویژه شعارهایی که علیه رهبران جمهوری اسلامی سر داده شده است، از جمله شعار اعتراضی «مرگ بر خامنه‌ای».

در پی حذف برخی پست‌ها و حساب‌های کاربری مخالفان جمهوری اسلامی در اینستاگرام و مشخص شدن نقش یک شرکت آلمانیِ مسئول بررسی محتوای این شبکه، یکی از کارمندان سابق این شرکت در ماه خرداد گذشته گفته بود که «از طرف دستگاه امنیتی» ایران به او پیشنهاد شده بود، در قبال دریافت پول، برخی حساب‌های کاربری را مسدود کند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.