اعتصابات کارگری در ایران همچنان ادامه دارد؛ گسترش اعتصاب به شهرهای مختلف

0

[ad_1]

اعتصاب کارگران پروژه‌ای در حالی وارد چهارمین روز خود شده است که کارگران شهرهای بیشتری به آن پیوسته‌اند و پیش‌بینی‌ها حکایت از ادامه این روند دارد. در تحولی تازه کارگران شرکت نصب نیرو شاغل در رمیله کشور عراق نیز در همراهی با همکاران در اعتراض به عدم افزایش دستمزد برای سال ۱۴۰۲ دست به اعتصاب زدند.

کارگران پروژه‌ای زیادی از طریق شرکت‌های پیمانکاری در پروژه‌های نفت و گاز کشور عراق مشغول به کار هستند که اعلام کرده بودند در همراهی با دیگر همکاران پروژه‌ای دست به اعتصاب خواهند زد.

براساس اعلام «اتحادیه آزاد کارگران ایران» امروز نیز همچون روزهای گذشته در صنایع مختلفی از جمله نفت و گاز و پتروشیمی و فولاد، کارگران پروژه‌ای از حضور در کارگاه‌ها خودداری کردند. بر همین اساس کارگران شرکت تیام صنعت شاغل در پتروشیمی گچساران نیز در اعتراض به عدم افزایش دستمزد برای سال ۱۴۰۲ دست به اعتصاب زدند.

بر اساس اعلام این اتحادیه روز سه‌شنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۲ کارگران شرکت پارس نصب کارون شاغل در پروژه‌ فولاد خوزستان نیز در اعتراض به عدم افزایش دستمزد به این اعتصاب پیوستند.

کارگران شرکت چگالش شاغل در پروژه‌ پالایشگاه تهران و کارگران شرکت نصب نیرو شاغل در رمیله و همچنین کارگران شرکت تام‌کار شاغل در پروژه‌ی فولاد خیام نیشابور نیز در اتحاد با سایر کارگران به این اعتصابات پیوستند.

یکی از مهمترین بخش‌هایی که امروز به اعتصابات پیوستند کارگران شرکت مپنا شاغل در پروژه‌ پالایشگاه بیدبلند ۲ بهبهان بودند.

بر اساس این گزارش روز یکم اردیبهشت، شورای سازماندهی کارگران پیمانی نفت «در راستای اتحاد و همبستگی با نیروهایی که اعتصاب خود را آغاز کرده‌اند» از همه کارکنان پروژه‌ای شاغل در سراسر مراکز نفت و گاز و پتروشیمی خواسته بود «به اعتصابات بپیوندند.

در تهران اما یک تجمع اعتراضی نیز برگزار شد و کارکنان مرکز فرمان شرکت بهره‌برداری مترو تهران در اعتراض به تبعیض‌ها و عدم پرداخت حق جذب و نبود امنیت شغلی، در مقابل شورای شهر تهران دست به تجمع زدند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.