افزایش شمار معترضان زخمی، ادامه بازداشت‌ها

0

[ad_1]

گزارش‌ها از شهر جوانرود در شامگاه یک‌شنبه یازدهم دی ماه حاکی از ادامه «جو شدید نظامی‌-امنیتی»، استقرار گسترده نیروهای سپاه پاسداران در خیابان‌ها، افزایش شمار مجروحان در اثر تیراندازی نیروهای حکومتی و «ادامه بازداشت معترضان» در این شهر استان کرمانشاه است.

شماری از مردم شهر جوانرود روز شنبه دهم دی ماه در صدد برگزاری چهلم هفت تن از معترضان کشته شده این شهر بودند که با محاصره «آرامستان حاج ابراهیم» از سوی نیروهای یگان ویژه و سپاه پاسداران مواجه شدند.

این نیروها همچنین در اطراف این آرامستان و خیابان‌های جوانرود اقدام به پرتاب گاز اشک‌آور و شلیک گلوله به سوی معترضان کردند که به کشته شدن یک جوان ۲۲ ساله به نام برهان الیاسی منجر شد.

شمار معترضانی که در جوانرود روز شنبه با شلیک «گلوله ساچمه‌ای و جنگی نیروهای سپاه پاسداران» زخمی شده‌اند پیشتر ۱۰ تن اعلام شده بود که بنابر اعلام شبکه حقوق بشر کردستان به ۱۵ تن افزایش یافته است و دست‌کم یکی از آنها به نام «آرمان احمدی» نوجوانی ۱۶ ساله است.

با گذشت نزدیک به چهل و هشت ساعت، شبکه حقوق بشر گزارش داد که تا ساعت‌های پایانی یک‌شنبه شب همچنان «نیروهای سپاه پاسداران در همه خیابان‌های جوانرود» حضور گسترده دارند و «وضعیت این شهر به شدت نظامی‌امنیتی» است.

بنابر این گزارش، کسبه و بازاریان جوانرود یکشنبه در اعتراض به «سرکوب اعتراضات مردمی» این شهر اعتصاب کردند و در مقابل، نیروهای «اداره اطلاعات» و «سازمان اطلاعات سپاه پاسداران» اقدام به بازداشت دست‌کم ۱۰ تن از مردم این شهر کردند.

سایت حقوق بشری هه‌نگاو هویت ۸ نفر از این بازداشت‌شدگان به نام‌های «صادق مصطفایی، فریدون احمدی، یاسر هدایتی، ادریس بدیعی، شاهین خدامرادی، اسامه یوسفی، یحیی عبدی و ادریس فتحی» را تایید کرد و نوشت: «نیروهای حکومتی در بیشتر کوچه‌های شهر جوانرود مستقر شده و احتمال افزایش بازداشت‌شدگان» وجود دارد.

شبکه حقوق بشر کردستان نیز شامگاه یک‌شنبه در گزارشی از وضعیت شهر جوانرود افزود: «نیروهای سپاه پاسداران با حضور گسترده در کلیه خیابان‌های جوانرود سبب ایجاد فضای رعب و وحشت در این شهر شده‌اند.»

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.