انتخابات سراسری در ایتالیا؛ ملونی رهبر راست افراطی به دنبال پیروزی است

0

[ad_1]

Italy voting

منبع تصویر، EPA-EFE/REX/SHUTTERSTOCK

توضیح تصویر،

رئیس جمهور ایتالیا در سیسیل رای داد. او نقش کلیدی در انتصاب نخست وزیر بعدی ایفا می‌کند

ایتالیایی‌ها در انتخاباتی که در سراسر اروپا از نزدیک دنبال می‌شود، تصمیم می‌گیرند که راست‌گراترین دولت خود از زمان جنگ جهانی دوم راانتخاب کنند یا نه.

جورجیا ملونی، رهبری حزب راست افراطیبرادران ایتالیا را بر عهده دارد و قصد دارد اولین نخست‌ وزیر زن این کشور شود که با دو حزب دیگر در سمت راست متحد شده است.

او تلاش کرده است تا تصویر ملایم‌تری از خودبه نمایش بگذارد و از اینکه با گذشته فاشیستی ایتالیا مرتبط شده، ناخشنود است.

تقریباً ۵۱ میلیون ایتالیایی تا ساعت یازده شب به وقت محلی یعنی ۹ شب به وقت گرینویچ حق رای دادن دارند.

تا ظهر روز یکشنبه (۲۵ سپتامبر) ، مشارکت بیش از ۱۹ درصد بود که مشابه رقم انتخابات گذشته چهار سال پیش بود و صف‌های طولانی در برخی از مراکز رای گیری در رم گزارش شد.

رقیب اصلی خانم ملونی در این انتخابات انریکو لتا، رهبر چپ میانه در پایتخت رای داد، در حالی که متحد راست افراطی او ماتئو سالوینی در میلان رای داد. ۲ میلیون و ششصد رای دهنده رای اولی هستند و ۴ میلیون و هفتصد هزار نفر رای دهنده در خارج از کشور وجود دارد.

سیاست‌های جورجیا ملونی

در منطقه گارباتلا در جنوب رم، جایی که رهبر برادران ایتالیا، بزرگ شد، یک رای دهنده «شخصیت قوی» او را ستایش کرد، در حالی که دیگری گفت که او رای خود را به صندوق انداخته است تا راست افراطی را کنار بگذارد. او گفت: «برای من مهم نیست که چه کسی برنده شود بلکه مهم این است که چه کسی برنده نشود.»

جورجیا ملونی از تحریم‌های غرب علیه روسیه حمایت می‌کند و لفاظی‌های اروپایی را کاهش داده است.

اما او همچنان از شعار قدیمی بنیتو موسولینی، استقبال می‌کند: «خدا، وطن و خانواده». او همچنین با حقوق دگرباشان جنسی (ال‌جی‌بی‌تی) مبارزه می‌کند و خواهان محاصرهٔ دریایی لیبی است و به طور مداوم در مورد مهاجران مسلمان هشدار داده است.

در شهر لاتینا در جنوب رم که یک ساعت با رم فاصله دارد ناظران معتقدند که راست افراطی می‌تواند شهر را از دست چپ‌ها بگیرد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.