اوکراین خواستار دریافت تجهیزات جدید از آمریکا برای مقابله با پهپادهای ایرانی شد

0

[ad_1]

یک مقام ارشد اوکراینی برای مقابله با پهپادهای ساخت ایران از آمریکا درخواست کمک کرده است.

شبکه خبری ای‌بی‌سی روز سه شنبه گزارش داد که نامه‌ای را بدست آورده است که از طرف یک مقام ارشد اوکراینی به اعضای ارشد کنگره آمریکا ارسال شده است.

او در این نامه از آمریکا خواسته است سامانه‌های دفاع هوایی بیشاری را به اوکراین بدهد تا این کشور با پهپادهای تهاجمی ساخت ایران که به روسیه داده است بهتر مقابله کند.

روسیه در هفته‌های اخیر، طی یک سری حملات مرگبار با استفاده از پهپادهای ایرانی که پس از برخورد به هدف منفجر می‌شود، به نیروگاه‌های اوکراین حمله کرد، غیرنظامیان را کشت، و موجب قطعی سراسری برق و تاریکی میلیون‌ها خانه شد.

به گزارش ای‌بی‌سی نیوز، در این نامه، روسلان استفانچوک، رئیس پارلمان اوکراین، از ایالات متحده خواسته است تا سامانه‌های دفاع هوایی متحرک موسوم به «سی- رم» C-RAM را در اختیار اوکراین قرار دهد، با ذکر این که این سامانه‌ها به محافظت از «اهداف مهم، به ویژه نیروگاه‌های بسیار مهم و حیاتی» کمک می‌کنند.

«سی-رم»ها دارای یک رادار داخلی برای ردیابی تهدیدات و یک توپ ضد هوایی بزرگ با سرعت شلیک بسیار بالا است، که به گفته ناتو «مؤثرترین» سامانه دفاع موشکی است که می‌تواند ۴۵۰۰ گلوله در دقیقه شلیک کند.

یک سیاستمدار ارشد اوکراینی به ای‌بی‌سی نیوز گفت که دولت اوکراین یک درخواست رسمی دیگر برای سامانه‌های «سی-رم» را نیز به دولت بایدن ارائه کرده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.