ایالات متحده نیروهای اوکراینی بیشتری را برای مقابله با تهاجم روس‌ها آموزش خواهد داد

0

[ad_1]

یک مقام ارشد پنتاگون به صدای آمریکا گفت با توجه به فرارسیدن زمستان ،‌فوریت جدی برای ارتقای آموزش سربازان اوکراینی‌ وجود دارد.

لورا کوپر، معاون قائم مقام وزیر دفاع آمریکا در امور روسیه، اوکراین و اوراسیا به صدای آمریکا گفت که نیروهای اوکراینی، امروز از نظر مهارت‌ها، در مقایسه با زمانی که ایالات متحده برای اولین بار پس از حمله روسیه به کریمه در سال ۲۰۱۴ آموزش نیروهای اوکراینی را آغاز کرد، «موقعیت کاملا متفاوتی» دارند.

کوپر افزود: «زمستان زمان بسیار مناسبی است. من فکر می‌کنم برخی از مردم در مورد زمستان به عنوان زمانی برای استراحت و بازسازی فکر می‌کنند، اما ما هیچ نشانه‌ای از اینکه اوکراینی‌ها بیکار بنشینند نمی‌بینیم و مطمئنا انتظار داریم که روس‌ها نیز برای پیشروی تلاش کنند.»

کوپر گزارش صدای آمریکا از مقامات آمریکایی در این هفته مبنی بر آمادگی ایالات متحده برای ارسال سامانه دفاع موشکی پاتریوت به اوکراین برای کمک به سرنگونی موشک‌های روسیه را تایید نکرد اما گفت: «من می توانم تایید کنم که دفاع هوایی اولویت اصلی ما است و ما به دنبال راه‌هایی هستیم که بتوانیم از اوکراین و نیازهای دفاع هوایی آن حمایت کنیم.»

وی با بیان اینکه کمک های آمریکا به اوکراین برای رفع نیازهای جدید میدان نبرد تکامل یافته است افزود: «ایالات متحده قبل از استقرار سامانه دفاع هوایی زمین به هوا، قطعاتی از سامانه اس-۳۰۰ را برای حفظ توانایی‌های دفاع هوایی به اوکراین ارسال کرده است.»

گوپر تصریح کرد: «بهار گذشته، ما قطعات یدکی را برای اوکراینی‌ها فرستادیم تا سامانه‌های اس-۳۰۰ خود را فعال نگه دارند. اما اوکراینی ها توانستند از همان ابتدا پدافند زمین به هوا که سیتسم واقعا برتر غربی است را در برابر تهدیدات موشکی روسیه و همچنین تهدیدات پهپادهای روسیه استفاده کنند.»

ایالات متحده مقامات اسلواکی را متقاعد کرده تا در ماه آوریل یک سامانه کامل اس-۳۳۰ را در اختیار نیروهای اوکراینی قرار دهد و در ازای آن یک سامانه موشکی پاتریوت دریافت کند.
کوپر در مورد تاکتیک‌های روسیه در اوکراین گفت که مسکو اساسا نیروهای خود را «بدون در نظر گرفتن تلفات بسیار بالا به چرخ گوشت می‌اندازد».

ژنرال پت رایدر سخنگوی پنتاگون هم به خبرنگاران گفت: «ایالات متحده از ماه ژانویه آموزش رزمی نظامی خود را به واحدهای اوکراینی بزرگتری منتقل خواهد کرد که شامل آموزش تاکتیک های پیشرفته میدان نبرد، از جمله تمرین شلیک با گلوله‌های جنگی، خواهد بود.»

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.