ایران در رسانه‌های جهان؛ معترضان «حاضر به عقب‌نشینی در برابر حکومت» نیستند

0

[ad_1]

رسانه‌های غرب در گزارش‌های خود درباره ایران، تهدیدهای حکومت علیه «حجاب نامناسب» و همچنین حکم اعدام علیرضا اکبری را برجسته کرده‌اند و همچنین درباره تهیه فناوری تشخیص چهره و تبدیل کشتی‌های باربری به ناوهواپیمابر گزارش می‌دهند.

واشنگتن پست درخواست بریتانیا از حکومت ایران برای تجدیدنظر در حکم اعدام علیرضا اکبری، مقام سابق وزارت دفاع ایران و شهروند دوتابعیتی ایرانی- بریتانیایی را تیتر کرده و می‌نویسد وزیر خارجه بریتانیا، جیمز کلرورلی در توئیتر حکم اعدام او را یک حرکت سیاسی توصیف کرد.

گاردین می‌نویسد علیرضا اکبری در نوار به شدت دستکاری شده اعترافات خود می‌گوید جزئیات مذاکرات احیای برجام را در اختیار «سرویس جاسوسی» بریتانیا قرار داد.

دیلی تلگراف تیتر زده که شهروند دوتابعیتی محکوم به اعدام، به مدت ۳ هزار و ۵۰۰ ساعت برای گرفتن اعترافات اجباری شکنجه شده بود.

شبکه خبری الجزیره‌ قطر به نقل از خبرگزاری رسمی ایران تیتر زده که مقام سابق حکومت ایران علیرضا اکبری در جریان سوءقصد منتسب به موساد اسرائیل علیه دانشمند اتمی محسن فخری‌زاده نقش داشت.

عکس‌ فخری‌زاده در گزارش تایمز اسرائیل در باره اعترافات علیرضا اکبری

عکس‌ فخری‌زاده در گزارش تایمز اسرائیل در باره اعترافات علیرضا اکبری

نکته‌ای که تایمز اسرائیل با چاپ عکس‌هائی از فخری‌زاده و خودرو او بعد از سوءقصد آن را برجسته کرده.

فاکس نیوز گزارش می‌دهد که فناوری چینی تشخیص چهره به حکومت ایران برای شناسائی زنان ناقض مقررات سختگیرانه حجاب اجباری کمک می‌کند. چندین نهاد دولتی ایرانی از یک شرکت چینی فناوری لازم برای تشخیص چهره رهگذران را خریداری کرده‌اند.

برنامه خبری نیوز آور تلویزیون سراسری غیرانتفاعی غیردولتی پی‌بی‌اس آمریکا در گزارشی از خبرنگار خود جین فرگوسن خبر می‌دهد که علیرغم تهدید بازداشت و اعدام، ایرانیان معترض حاضر به عقب‌نشینی نیستند.

واشنگتن پست در گزارشی به نقل از وزیر خارجه جمهوری اسلامی تیتر زده است که مذاکرات بیروت با فرستادگان عربستان سعودی می‌تواند به احیای روابط دیپلماتیک میان دو کشور بیانجامد.

مصاحبه وال استریت جورنال با بنیانگذار مجمع اقتصاد جهانی

مصاحبه وال استریت جورنال با بنیانگذار مجمع اقتصاد جهانی

کلاوس شوآب، ۸۴ ساله، بنیانگذار مجمع اقتصاد جهانی، مجمعی که برای ۵۳مین بار این هفته در دهکده داووس سوئیس برگزار می‌شود در مصاحبه‌ای با وال استریت جورنال، گردهمائی سران کشورها و کسب‌وکارهای بزرگ در داووس را دهکده همکاری جهانی توصیف می‌کند و می‌گوید دگرگونی‌های عمده اخیر در سیاست جهان از جمله جنگ اوکراین سبب شده است که در کنار بلوک ابرقدرت‌ها و بلوک اروپا، بلوک کشورهای یاغی مثل کره شمالی و ایران و بلوک کشورهای کوچک با رشد شتابان مثل سنگاپور و اسرائیل، قد علم کنند.

در گزارشی که در در ده‌ها رسانه انعکاس یافت، خبرگزاری رویترز به نقل از مقام وزارت خارجه انگلیس لئو داکرتی می‌نویسد انگلستان فعالانه موضوع تروریست اعلام کردن سپاه پاسداران را در دست اقدام دارد.

عکس ماهواره‌ای تبدیل کشتی باربری به ناو هواپیمابر

عکس ماهواره‌ای تبدیل کشتی باربری به ناو هواپیمابر

مجله تخصصی‌ فنی‌ پاپولار مکانیکز در جدیدترین شماره خود گزارشی در باره تلاش حکومت ایران منتشر کرده در باره تبدیل دو کشتی باربری به ناوهای هواپیمابر. عکس‌های ماهواره‌ای نهاد «ال سورس انالیسیز» نشان می‌دهد این ناوها به قابلیت پرواز دادن پهپادهای انفجاری از جمله مهاجر مجهز می‌شوند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.