ایلان ماسک برای خرید توییتر ۴۴ میلیارد دلار می‌پردازد

0

[ad_1]

داستان پر فراز و نشیب خرید توئیتر توسط ایلان ماسک، روز سه‌شنبه پس از پیشنهاد تازه مدیر عامل تسلا برای خرید این شرکت به قیمت توافق شده اولیه ۴۴ میلیارد دلار، به نتیجه رسید.

توییتر درهمین روز اعلام کرد که نامه ایلان ماسک درباره این پیشنهاد را دریافت کرده است. توییتر می‌گوید که قصد دارد معامله را با قیمت ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم ببندد.

در پی اعلام خبر موافقت ایلان ماسک با پیشبرد معامله خرید توئیتر در روز سه‌شنبه ۱۲ مهر ارزش سهام این شرکت به شدت افزایش یافت و در نتیجه معامله این سهام متوقف شد.

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان در ماه آوريل توافق اولیه برای خرید شرکت توئیتر به بهای ۴۴ میلیارد دلار را فسخ کرد و این تصمیم به یک دعوای حقوقی بین او و توئیتر منجر شد. براساس پیشنهاد ایلان ماسک بهای هر سهم توئیتر حدود ۵۴ دلار محاسبه شده بود ولی تحت تاثیر انصراف او و ابهام در مورد آینده توئیتر بهای سهام اين شرکت در ماه‌های اخیر به شدت کاهش یافته بود.

خبرگزاری بلومبرگ پیشتر به نقل چند منبع مطلع بدون ذکر نام آنها گزارش داد که ایلان ماسک در نامه‌ای به هیئت مدیره شرکت توئیتر تمایل به پیشبرد معامله را ابراز کرده است.

ایلان ماسک در ماه آوریل دلیل انصراف از معامله را اطلاعات ناقص توئیتر در مورد حساب های کاربری جعلی و اسپم در این شبکه اجتماعی اعلام کرد. ولی هیئت مدیره توئیتر ضمن رد این اتهام گفت که آقای ماسک به دلیل کاهش ارزش مالی تمامی شرکت های فناوری دیجیتال در بازار بورس از تصمیم خود پشیمان شده است.

هیئت مدیره توئیتر با ارائه اسنادی در تایید ادعای خود از آقای ماسک شکایت کرد. قرار است اولین جلسه دادگاه بررسی این شکایت که یکی از بزرگترین دعاوی حقوقی در بازار بورس آمریکاست روز ۲۵ مهر برگزار شود.

اکثر کارشناسان حقوقی و مالی از زمان شروع این اختلاف تاکید کرده اند که به احتمال فراوان قضات دادگاه ادعاهای ایلان ماسک را نخواهند پذیرفت چون در فاصله کوتاهی که از توافق اولیه بین دو طرف تا فسخ این توافق توسط ایلان ماسک گذشت در نحوه فعالیت توئیتر تغییر مهمی روی نداده است و آقای ماسک از آنچه که «فقدان و یا عدم صحت اطلاعات» در مورد حساب های جعلی توئیتر می نامد، قاعدتا اطلاع داشته است.

با استفاده از بلومبرگ؛ ش.ر

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.