این زلزله ممکن است هزاران کودک را کشته باشد

0

[ad_1]

در حالی که امدادگران در شرایط سخت زمستانی برای بیرون آوردن بازماندگان از زیر آوار ساختمان‌های فروریخته تلاش می کنند، تعداد قربانیان زلزله ویرانگر در جنوب ترکیه و سوریه تا لحظه تنظیم این خبر به بیش از «۷۸۰۰» نفر رسید.

با آشکار شدن ابعاد فاجعه، به نظر می‌رسد که تعداد کشته‌شدگان به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

ساکنان چندین شهر آسیب دیده ترکیه، خشم و ناامیدی خود را از عملکرد ضعیف و ناکافی مقامات این کشور ابراز کرده‌اند. این واقعه مرگبارترین زمین لرزه از سال ۱۹۹۹ در ترکیه به حساب می‌آید.

در پی وقوع این زلزله مهیب در جنوب و شرق ترکیه، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری این کشور، روز سه‌شنبه در «ده استان آسیب‌دیده» وضعیت اضطراری اعلام کرد.

دو تیم «هشتاد نفره» به همراه «دوازده سگ زنده یاب» از آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده قرار است صبح چهارشنبه وارد ترکیه شده و به استان جنوب شرقی آدیامان بروند تا در جستجو و نجات شهری کمک کنند.

به گفته جیمز الدر سخنگوی یونیسف این زلزله «ممکن است هزاران کودک را کشته باشد.»

بیش از «۱۲۰۰۰» نفر از پرسنل جستجو و نجات ترکیه به همراه « ۹۰۰۰» سرباز در مناطق آسیب دیده مشغول به کار هستند و بیش از ۷۰ کشور نیز تیم های نجات و سایر کمک های ضروری را ارائه کردند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز سه‌شنبه اعلام کرد این زلزله سهمگین زندگی ۱۳ میلیون نفر از جمعیت ۸۵ میلیونی این کشور را تحت تاثیر قرار داده است. او با اعلام هفت روز عزای عمومی گفت:«برای مدیریت عواقب زلزله در ۱۰ استان به مدت «سه ماه وضعیت فوق‌العاده» برقرار می‌شود.»

پیشتر گزارش شد که بارش شدید باران و برف، عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله‌زده ترکیه و سوریه را با مشکل مواجه کرده است.

سازمان بهداشت جهانی پیش‌بینی کرده آمار قربانیان زمین‌لرزه بزرگ جنوب ترکیه و شمال‌غرب سوریه افزایش چشمگیری خواهد داشت.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.