بازتاب سرکوب اعتراضات و همکاری تسلیحاتی حکومت ایران با روسیه در رسانه‌های غرب

0

[ad_1]

رسانه‌های غرب گزارش آغاز تحصن در دانشگاه‌های ایران را در کنار گزارش سرکوب خونین دانش‌آموزان و خردسالان منتشر کردند و در کنار آن، به بررسی نقش حکومت ایران در حمایت از تهاجم روسیه به اوکراین، پرداختند.

: روزنامه پرتیراژ پایتخت آمریکا واشنگتن پست در چندین گزارش و مطلب، به انعکاس رویدادهای ایران، ادامه می‌دهد.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد دانشجویان دانشگاه‌ها با آغاز تحصن، بر مشکلات حکمرانان ایران افزودند.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد دانشجویان دانشگاه‌ها با آغاز تحصن، بر مشکلات حکمرانان ایران افزودند.

واشنگتن پست می‌نویسد در حالی که ناآرامی مدارس کشور را فرا گرفته، حکومت ایران به تعقیب کودکان پرداخته است و خانواده‌‌ها می‌ترسند فرزندان آنها در مدارس، تحت نظارت، تعقیب، بازداشت، و تعرض قرار گیرند. میریام برگر، صنم ماحوزی، و بابک دهقان‌پیشه نویسندگان واشنگتن پست می‌نویسند فریادهای دختران نوجوان برای آزادی، برخی از شاخص‌ترین تصاویر اعتراضات ضدحکومتی اخیر را پدید آورده است.

واشنگتن پست امروز سه‌شنبه این گزارش اسوشیتدپرس را هم کار کرده که می‌نویسد در میانه‌ی ناآرامی‌ها، ارزش برابری‌ پول ایران در برابر دلار باز هم کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خود رسید.

خبرگزاری رویترز در گزارشی که بلافاصله در ده‌ها رسانه در سراسر جهان انعکاس داده شد، می‌نویسد دانشجویان دانشگاه‌ها با آغاز تحصن، بر مشکلات حکمرانان ایران افزودند.

رویترز می‌نویسد تحصن دانشجویان از صبح سه‌شنبه شروع شد.

وال استریت جورنال به ادامه‌ اعتراضات سراسری علیه جمهوری اسلامی پرداخته و گزارش می‌دهد که معترضان به تاکید فرمانده سپاه برای ماندن آنها در خانه اعتنا نکردند. دیوید کلاد، خبرنگار وال استریت جورنال، می‌نویسد در شش هفته اخیر، مقامات حکومت، در تلاش برای فرونشاندن اعتراضات ناکام بودند.

روزنامه گاردین به نقل از منابع رسمی در باره محاکمه بازداشت شدگان گزارش می‌دهد.

گاردین می‌نویسد قوه قضائیه جمهوری اسلامی اعلام کرده که راهپیمائی در اعتراض به کشته شدن مهسا امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد،‌ مجازات دارد. هزار نفر در تهران و هزار نفر در شهرستان‌ها محاکمه می‌شوند، ارقامی که به گزارش گاردین، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان را به حیرت انداخت.

نشریه دانشجوئی «یونیورسیتی اکو» یا پژواک دانشگاه که دانشگاه ایالتی تنسی در شعبه چاتانوگا آن را منتشر می‌کند، در باره جلسه‌ای در تالار اجتماعات دانشگاه گزارشی تهیه کرده که در آن استاد تاریخ و محقق ایران معاصر ان تریسی ساموئل اعتراضات دانشجویان و دانش‌آموزان در ایران را با توجه به ترکیب قومی‌ جامعه‌ ایران، مورد بررسی قرار داد.

رونمایی سپاه پاسداران از موشک بالستیک خیبرشکن در ایران
رونمایی سپاه پاسداران از موشک بالستیک خیبرشکن در ایران

سی‌ان‌ان به نقل از مقام یک کشور غربی گزارش می‌دهد که حکومت ایران خود را برای ارسال موشک‌های بالستیک دقیق به روسیه برای استفاده در اوکراین آماده می‌کند که می‌تواند توان نظامی روسیه را به طرز قابل‌ ملاحظه‌ای افزایش دهد.

روزنامه گاردین گزارش ارسال موشک از ایران به روسیه را به نقل از مقامات اوکراین منتشر کرده و می‌افزاید ۲۰۰ پهپاد طی هفته‌ جاری، نخستین هفته ماه نوامبر، به روسیه تحویل داده می‌شود.

سقوط پهپاد ساخت ایران در کی‌یف

سقوط پهپاد ساخت ایران در کی‌یف

شبکه الجزیره قطر در تحلیلی می‌نویسد نشانه‌ها حاکی از آن است که اولا حکومت ایران در تجاوز روسیه به اوکراین، نقش مهمی برعهده گرفته، ثانیا، زرادخانه موشک‌های خود روسیه ته کشیده است، و ثالثا، اوکراین برای مقابله با تجهیزات ارسالی از ایران، به کمک‌های بیشتری از غرب نیازمند است.

و مجله فوربز در یک گزارش نظامی به بررسی شیوه‌های مقابله با پهپادهای مرگبار ایرانی پرداخته و می‌نویسد بهترین دفاع در برابر این سلاح‌های ارزان‌قیمت، نمی‌تواند موشک‌های گران‌قیمت باشد بلکه برای دفاع، باید از شیوه‌های غیرمتحرک در برابر آنها استفاده شود.

هفته‌نامه نیوزویک نیز گزارش می‌دهد که اوکراین قصد دارد برای مقابله با پهپادهای ایرانی، از پهپادهای ساخت لتونی استفاده کند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.