بازیگران «رومئو و ژولیت» محصول ۱۹۶۸ از تهیه‌کننده به‌دلیل صحنه برهنه فیلم شکایت کردند

0

[ad_1]

دو ستاره فیلم سینمایی «رومئو و ژولیت» که در سال ۱۹۶۸ اکران شد از شرکت فیلمسازی پارامونت به‌دلیل فیلمبرداری از آن‌ها در سنین نوجوانی در یک صحنه برهنه شکایت کرده و بیش از ۵۰۰ میلیون دلار تقاضای غرامت کرده‌اند.

الیویا هاسی بازیگر نقش ژولیت که در آن زمان ۱۵ ساله و اکنون ۷۱ ساله است و لئونارد ویتینگ بازیگر نقش رومئو که درآن زمان ۱۶ ساله و اکنون ۷۲ ساله است، در شکایت خود به دادگاه عالی لس آنجلس اتهام‌های سوءاستفاده و آزار جنسی و کلاهبرداری را مطرح کرده‌اند.

براساس متن این شکایت، فرانکو زفیره‌لی، کارگردان فیلم که در سال ۲۰۱۹ درگذشت، به این دو بازیگر گفته بود در صحنه برهنه که در آخرین روزهای تولید فیلمبرداری می‌شود و از صحنه‌های پایانی فیلم است یک لباس زیر به رنگ پوست بدن به تن خواهند کرد.

ولی در روز فیلمبرداری این صحنه، فرانکو زفیره‌لی به آن‌ها می‌گوید که چیزی نخواهند پوشید و فقط بدن آن‌ها گریم می‌شود. کارگردان به آن‌ها تضمین داده بود که این صحنه از زوایایی فیلمبرداری خواهد شد که برهنگی آن‌ها را نشان نمی‌دهد.

متن شکایتی که به دادگاه ارائه شده است می‌افزاید این صحنه بدون اجازه بازیگران و برخلاف قوانین ایالت کالیفرنیا و قوانین فدرال آمریکا در مورد ممنوعیت سوءاستفاده و بی‌حرمتی به کودکان فیلمبرداری شده است.

شاکیان می‌گویند کارگردان به آن‌ها گفته بود که اگر این صحنه را برهنه اجرا نکنند «فیلم ناموفق خواهد بود و آينده بازیگری آن‌ها به شدت لطمه خواهد خورد». بنابراین آن‌ها واقعا باور کردند که به غیر از آنچه که کارگردان به آن‌ها گفته بود یعنی برهنه ظاهر شدن در برابر دوربین، با گریم بدن هیچ گزینه دیگری ندارند.

در این صحنه از فیلم برای لحظات کوتاهی باسن لئوناردو ویتینگ و سینه‌های الیونا هاسی عریان دیده می‌شود.

فیلم رومئو و ژولیت و ترانه اصلی متن فیلم موفقیت فراوانی کسب کرد و از آن زمان تاکنون نسل‌های پیاپی به عنوان بخشی از مطالعه آثار ویلیام شکسپیر آن را دیده‌اند.

در متن شکایت تاکید شده است که این دوبازیگر چند دهه از فشار روحی و آسیب عاطفی رنج برده‌اند و موفقیت فیلم رومئو و ژولیت روی فعالیت بازیگری آن‌ها در سال‌های بعد تاثیر چندانی نداشته است.

در بخش دیگری از این شکایت گفته می‌شود که با توجه به رنج و فشار عاطفی که به بازیگران تحمیل شده است و از سوی دیگر درآمد فیلم از زمان اکرانش تاکنون، خانم هاسی و آقای ویتینگ مستحق دریافت بیش از ۵۰۰ میلیون دلار غرامت هستند.

شرکت فیلمسازی پارامونت تاکنون در این مورد اظهار نظر نکرده است.

این شکایت با استناد به قانون ایالت کالیفرنیا به دادگاه تسلیم شده است که محدودیت زمانی برای تسلیم شکایت مربوط به سوءاستفاده و آزار جنسی کودکان را تعلیق کرده است. در پی این تصمیم مراجع قضایی کالیفرنیا، تعداد زیادی از شکایت‌های قدیمی که قبلا رد شده بودند به جریان افتاده و شکایت‌های جدید زیادی به مراجع قضایی تسلیم شده است.

الیویا هاسی در سال ۲۰۱۸ در مصاحبه‌ای با مجله «ورایتی» به مناسبت پنجاهمین سالگرد اکران فیلم «رومئو و ژولیت» از این صحنه برهنه در فیلم دفاع کرده و گفته بود: «تا آن زمان هیچ‌کس با سن و سال من چنین صحنه‌ای را بازی نکرده بود و زفیره‌لی (کارگردان) این صحنه را با سلیقه فیلمبرداری کرده بود».

بر اساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس/ش.ر/ک.ر

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.