باستان‌شناسان در یک گورستان باستانی در اسرائیل تریاک ۳۵۰۰ ساله کشف کردند

0

[ad_1]

باستان‌شناسان در اسرائیل می‌گویند، در ظروفی که کنعانیان باستانی از آنها در مراسم تدفین استفاده می‌کردند، بقایای تریاک کشف کرده‌اند که یکی از اولین شواهد استفاده از این ماده مخدر در جهان محسوب می‌شود.

به گزارش رویترز، پژوهشگران روز سه شنبه گفتند که این ظروف را، که قدمت آنها به اواخر عصر برنز باز‌می‌گردد، در سال ۲۰۱۲ در حفاری یک سایت باستانی در «تل یهود» در مرکز اسرائیل کشف شدند.

ظرف‌ها که به شکل کپسول وارونه گُل‌ خشخاش هستند در گورهای کنعانیان قرار گرفته ‌بودند که احتمالاً از آنها در مراسم تدفین و به عنوان هدایا به مردگان برای زندگی پس از مرگ استفاده ‌می‌شده است.

یک مطالعه مشترک جدید توسط مؤسسه علوم وایتزمن، دانشگاه تل‌ آویو، و اداره آثار باستانی اسرائیل، نشان داده است که ماده باقی‌مانده در ۸ ظرف مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند و معلوم شد که تریاک است که برخی از آنها به طور محلی و برخی در قبرس تولید می‌شدند.

پژوهشگران در این مطالعه که نتایج آن در نشریه دانشگاهی باستان‌سنجی به نام «آرکیومتری» منتشر شده، می‌گویند که این یافته‌ها به ۱۴ قرن قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد.

به گفته تیم پژوهشی، نحوه استفاده دقیق از تریاک توسط کنعانیان در مراسم تدفین، هنوز ناشناخته است.

ران بیری، از اداره آثار باستانی اسرائیل حدس می‌زند که شاید سوگواران در مراسم تدفین از تریاک استفاده می‌کردند تا به حالت خلسه بروند و به صعود روح مرده به عوالم بالاتر کمک کنند.

در سال ۲۰۲۰ نیز، پژوهشگران تایید کردند که بقایای ماریجوآنا که در محرابی در یک زیارتگاه باستانی ۳ هزار ساله در صحرای «نقب» اسرائیل پیدا شده متعلق به قرن هشتم پیش از میلاد مسیح است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.