برآورد بازار ۱۹هزار میلیارد تومانی برای اقامتگاه‌ها

0

[ad_1]

حجم بازار اقامتگاه در کشور در سال‌جاری ۱۹ هزار میلیارد تومان برآورد شد.

مدیرعامل یک پلتفرم رزرو آنلاین اقامتگاه، حجم کل بازار اقامتگاه در کشور را طی سال‌جاری ۱۹ همت و سهم پلتفرم‌های آنلاین از این بازار را ۳.۴ همت تخمین زد.

بابک سهرابی در رشته توییتی به انتشار آمارهایی از وضعیت هرکدام از پلتفرم‌های رزرو آنلاین اقامتگاه پرداخته است. طبق آنچه او منتشر کرده است هم‌اکنون تقریبا ۱۸ درصد بازار رزرو اقامتگاه آنلاین شده است و مابقی آن یعنی ۸۲ درصد بازار همچنان سنتی است.

تنها گزارشی که تاکنون در زمینه رزرو اقامتگاه آنلاین منتشر شده است، گزارش سال ۱۴۰۰ اتاقک است در آن زمان اعلام شده بود که سهم آنلاین رزرو اقامتگاه به ۹ درصد رسیده است؛ حال به نظر می‌رسد می‌توان برآورد کرد که طی ۲ سال گذشته سهم رزرو اقامتگاه آنلاین تقریبا ۲ برابر شده‌است.

سهرابی در توییت خود برآورد کرده است که تا پایان سال حجم رزرو آنلاین اقامتگاه در سال ۱۴۰۲ به حدود ۳.۴ همت برسد. او در نمودارهایی که در رشته توییت خود منتشر کرده است جاباما و علی‌بابا و پس از ‌آن جاجیگا را به‌عنوان دو پلتفرم اول بازار عنوان کرد. طبق برآوردهای او جاباما و علی‌بابا درمجموع ۲۹ درصد بازار و جاجیگا ۲۴ درصد بازار رزرو آنلاین اقامتگاه را در اختیار دارند. پس از این دو پلتفرم، اتاقک ۱۳ درصد بازار و شب ۱۲ درصد بازار را در اختیار دارند.

او هدف خود از انتشار این آمار را شفاف شدن فضای بازار، رقابت سالم و رشد متوازن اعلام کرده است. فعالان حوزه گردشگری آنلاین معتقدند که حجم زیادی از بازار هنوز به‌صورت سنتی فعالیت می‌کند و برای آنلاین شدن این بازار باید اقدامات بیشتری صورت گیرد. از سویی بسیاری از آنان معتقدند که در شرایط فعلی مردم علاقه بیشتری به استفاده و رزرو اقامتگاه نسبت به هتل دارند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.