برجام را امضا نکنید تا ایران تمام زندانیان آمریکایی را آزاد کند

0

[ad_1]

یک گروه دو‌حزبی از قانونگذاران آمریکایی روز پنجشنبه گفتند تا زمانی که جمهوری اسلامی همه آمریکایی‌هایی را که در بازداشت هستند، آزاد نکند، ایالات متحده نباید به توافق هسته‌ای با ایران بازگردد.

تد دویچ، نماینده دموکرات کنگره و همکار جمهوری‌خواه او فرنچ هیل، این اظهارات را طی نشستی با خانواده های‌ زندانیان فعلی و سابق آمریکایی بیان کردند. آنها اعلام کردند:«این موضوع باید در اولویت هر مذاکره‌ای برای احیای برجام باشد.»

آقای دویچ گفت: «مسئله بازگرداندن گروگان‌ها و بازداشت‌شدگان غیرقانونی آمریکایی، باید در راس برنامه‌ها قرار گیرد، هر آمریکایی که در ایران زندانی است باید فورا به خانه بازگردد.»

وی گفت: «تا زمانی که ایران شهروندان آمریکایی را در اختیار دارد، لغو تحریم‌های مرتبط با این توافق نباید صورت گیرد. آقای دویچ افزود: «ایران نمی‌تواند از یک توافق هسته‌ای منتفع شود، در حالی که همچنان آمریکایی‌ها را در زندان‌هایش نگه داشته است.»

آقای دویچ در پاسخ به پرسش روزنامه نشنال‌نیوز که آیا تضمینی از سوی دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و تیم مذاکره‌کننده با ایران در این زمینه دریافت کرده است، گفت که او روز پنجشنبه در تماسی با کاخ سفید موضع خود را اعلام کرده است.

سایر اعضای کنگره که در این رویداد شرکت کردند – از جمله شیلا جکسون لی، تام سوزی، کالین آلرد و هیلی استیونز – با آقای دویچ هم موضع هستند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.