برنامه تشییع جنازه، ادای احترام عمومی و تدفین ملکه الیزابت دوم

0

[ad_1]

Treated image of the Imperial State Crown

ملکه بریتانیا درگذشت و طولانی‌ترین دوره سلطنت در تاریخ این کشور به پایان رسید.

ملکه در حالیکه اعضای خانواده‌اش در قصر بالمورال در اسکاتلند در اطراف او بودند در آرامش درگذشت.

در روزهای آینده، تابوت حامل جنازه ملکه برای ادای احترام عمومی در تالار وستمینستر در لندن قرار داده خواهد شد و سپس مراسم رسمی و آیین‌های ترحیم و تشییع جنازه او برگزار خواهد شد.

ادای احترام ملت

تابوت حامل جنازه ملکه پس از حمل از اسکاتلند به لندن به مدت چهار روز در تالار وستمینستر قرار داده خواهد شد و مردم خواهند توانست به او احترام بگذارند.

تالار بزرگ وستمینستر قدیمی‌ترین قسمت کاخ وستمینستر، مقر پارلمان بریتانیاست.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

در سال ۲۰۰۲ افرادی که می‌خواستند به ملکه مادر ادای احترام کنند، ساعت‌ها در صف منتظر ماندند

ملکه مادر آخرین عضو خانواده سلطنتی بود که در سال ۲۰۰۲ میلادی درگذشت و جنازه‌اش برای ادای احترام عموم در این تالار قرار داده شد. در آن زمان، بیش از دویست هزار نفر در صفی طویل منتظر ماندند تا به تالار وارد شوند و با عبور از کنار تابوت، به او ادای احترام کنند.

تابوت ملکه الیزابت دوم روی یک سکوی پله دار و پوشیده از فرش سرخ قرار خواهد گرفت. این سکو در محلی زیر سقف چوبی تالار نصب می‌شود که در قرن یازدهم ساخته شده و چهار عضو گارد سلطنتی نگهبانی از آن را برعهده خواهند داشت.

تابوت در احاطه نفرات نظامی و همراهی اعضای خانواده سلطنتی، با تشریفات ویژه از مسیر تعیین شده از کاخ باکینگهام تا تالار وستمینستر حمل خواهد شد.

مردم می‌توانند در خیابان‌های مسیر حرکت از نزدیک عبور تابوت را ببینند یا مراسم را از صفحات بزرگ تلویزیونی که در پارک‌ها نصب شده مشاهده کنند.

تابوت ملکه با پرچم سلطنتی پوشیده خواهد شد و پس از ورود به تالار وستمینستر، تاج فرمانروایی، گوی و عصای سلطنتی روی آن قرار خواهد گرفت.

پس از قرار گرفتن تابوت در سالن، مراسم کوتاهی برگزار می‌شود و سپس به عموم مردم اجازه ورود داده خواهد شد.

تشییع جنازه ملکه چه موقع برگزار می‌شود؟

انتظار می‌رود مراسم مذهبی بزرگداشت و تدفین ملکه کمتر از دو هفته دیگر در کلیسای وستمینستر برگزار شود. کاخ باکینگهام تاریخ دقیق مراسم را اعلام خواهد کرد.

کلیسا یا «صومعه» وستمینستر یک کلیسای تاریخی است که پادشاهان و ملکه‌های بریتانیا در آن تاجگذاری کرده‌اند. تاجگذاری الیزابت دوم در سال ۱۹۵۳ و همچنین مراسم ازدواج او با پرنس فیلیپ در سال ۱۹۴۷ در این محل برگزار شد.

منبع تصویر، Getty Images

از قرن هجدهم تا کنون، آیین ترحیم پادشاهان بریتانیا در وستمینستر برگزار نشده است، هرچند برای آیین ترحیم مادر ملکه در سال ۲۰۰۲ این مکان انتخاب شد.

سران و رهبران چندین کشور همراه با اعضای خانواده سلطنتی، نخست وزیر، نخست وزیران سابق و شخصیت‌های برجسته بریتانیایی در این مراسم حضور خواهند داشت.

مراسم این روز با حمل تابوت ملکه از تالار وستمینستر به کلیسای وستمینستر آغاز می‌شود. در این مسیر، تابوت روی عراده توپ متعلق به نیروی دریایی سلطنتی قرار خواهد داشت.

آخرین باری که این عراده توپ در تشییع جنازه به کار رفت در سال ۱۹۷۹ و مراسم ترحیم لرد مونت‌باتن، دایی پرنس فیلیپ بود که در ایرلند ترور شده بود. این عراده را ۱۴۲ ملوان نیروی دریایی می‌کشند.

انتظار می‌رود اعضای ارشد خانواده سلطنتی، از جمله پادشاه جدید، پیاده در پشت تابوت حرکت کنند.

مراسم مذهبی ترحیم و بزرگداشت احتمالا توسط دیوید هویل، سرکشیش کلیسای وستمینستر اجرا می‌شود و انتظار می‌رود موعظه را جاستین ولبی، سراسقف کانتربوری و بالاترین مقام مذهبی کلیسای انگلیکن، ایراد کند. ممکن است از لیز تراس، نخست وزیر هم خواسته شود خطابه‌‌ای بخواند.

پس از این مراسم، تابوت ملکه همراه با تشییع کنندگان پیاده از کلیسای وستمینستر به محل طاق نصرت ولینگتون در مجاورت هایدپارک حمل می‌شود و از آن جا با خودرو به وینزور انتقال خواهد یافت.

آخرین سفر تابوت ملکه حرکت آن به سوی نمازخانه سنت جورج در قصر وینزور است که بعد از ظهر انجام خواهد شد.

انتظار می‌رود پادشاه و اعضای خانواده سلطنتی در محوطه قصر وینزور به مشایعت کنندگان جنازه بپوندند و آن را تا نمازخانه وینزور، محل برگزاری مراسم تدفین همراهی کنند.

نمازخانه وینزور محل برگزاری مراسم ازدواج، غسل تعمید و تدفین بسیاری از اعضای خانواده سلطنتی بوده است. در سال‌های اخیر، مراسم ازدواج شاهزاده هری، دوک ساسکس، و مگان، دوشس ساسکس، و مراسم خاکسپاری شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه در همین نمازخانه برگزار شد.

در پایان آیین مذهبی، تابوت ملکه به سرداب نمازخانه پایین فرستاده می‌شود و سپس در نمازخانه یادمان شاه جورج ششم، واقع در داخل نمازخانه سنت جورج، به خاک سپرده خواهد شد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.