برگزاری نشست «حقیقت و عدالت» با حضور خانواده‌های قربانیان پرواز پی اس۷۵۲

0

[ad_1]

نشست «حقیقت و عدالت» از سوی انجمن خانواده‌های جانباختگان سرنگونی پرواز پی اس ۷۵۲ و با مشارکت شورای همکاری آتلانتیک در واشنگتن برگزار شد.

در این نشست، خانواده‌های قربانیان و نمایندگان آنها با حضور کارشناسان حقوقی، مسیرهای رسیدن به عدالت و دادخواهی تا نیل به حقیقت را بررسی کردند.

کوروش دوست‌شناس هماهنگ‌کننده ارتباطات خانواده قربانیان با تاکید بر تلاش برای دادخواهی و یافتن حقیقت درباره این حادثه، به خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «اعضای انجمن خانواده‌های جانباختگان سرنگونی پرواز اوکراینی می‌خواهند با برگزاری دادگاهی عادلانه ضمن جلب نظر جهانیان ،از رخداد اتفاقات مشابه در جهان جلوگیری کنند.»

او همچنین از ثبت نهایی شکایت این انجمن بر علیه جمهوری اسلامی و سپاه در دادگاه کیفری بین‌المللی لاهه خبر داد و افزود ارائه اطلاعات محرمانه دولت‌ها در دادگاه برای روشن شدن حقیقت خواسته اصلی خانواده‌های قربانیان است.

کوروش دوست‌شناس ضمن انتقاد از عدم همکاری دولت کانادا برای دستیابی به واقعیت تصریح‌کرد دولت جاستین ترودو در دو سال و نیم گذشته تنها به گفتگوهای پشت پرده بسنده‌ کرده اما خانواده ها به‌دنبال برگزاری دادگاهی علنی تا رسیدن به عدالت هستند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.