به ایران دوربین‌های «تشخیص چهره» نفروخته‌ایم

0

[ad_1]

شرکت آلمانی «بوش» خبر فروش دوربین‌های دارای فناوری تشخیص چهره به حکومت ایران را تکذیب کرد.

دنیس کریسمان، سخنگوی مطبوعاتی شرکت آلمانی فناوری و مهندسی «بوش»، به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که شرکت متبوعش از سال ۲۰۱۹ تاکنون هیچ دوربین امنیتی به ایران نفروخته است‌ و دوربین‌های فروخته شده در سال‌های گذشته از قابلیت ارتقا با نصب نرم‌افزارهای تشخیص چهره برخوردار نیستند.

به گفته دنیس کریسمان، این شرکت بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ حدود ۸هزار دوربین امنیتی را به توزیع‌کنندگان در ایران تحویل داده است. او با تاکید بر این که این شرکت در پروژه‌های اجرایی ترافیک در ایران مشارکت نداشته‌ است، گفت که دوربین‌های فروخته شده به نرم‌افزار تشخیص چهره مجهز نیستند و امکان ارتقا ندارند.

این مقام مطبوعاتی شرکت «بوش» آلمان همچنین احترام به «آزادی و حقوق بشر» را اولویت‌های اصلی این شرکت دانست و گفت که شرکت «بوش» مسئولیت اجتماعی خود را در تمام زمینه‌ها «به طور جدی» خواهد پذیرفت.

سخنگوی مطبوعاتی «بوش» به صدای آمریکا گفت که دوربین‌های ارائه شده هیچگاه مستقیم به نهادهای دولتی یا مراکز وابسته به حکومت فروخته نشده است و این شرکت، توزیع‌کنندگان سابق خود در ایران را موظف به رعایت همه مقررات کنترل صادرات از طریق قراردادهای عرضه، کرده است.

به گفته شرکت «بوش» اگر شریک تجاری از مفاد قانونی یا قراردادی عدول کند و بوش از این موضوع مطلع شود، شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به رابطه تجاری یا فسخ قراردادها بپردازد.

یکی از شبکه‌های تلویزیونی آلمان روز دوشنبه ۱۶ مرداد در گزارشی درباره سرکوب اعتراضات مردمی و راه‌کارهای جمهوری اسلامی برای استفاده از دوربین‌های مداربسته کنترل راه‌ها جهت تشخیص چهره افرادی که به حجاب اجباری تن نمی‌دهند، اعلام کرد که یکی از تأمین‌کنندگان این دوربین‌ها شرکت بوش است.

متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده، پیشتر با ابراز نگرانی از بازگشت گشت ارشاد به خیابان‌ها در ایران و تأکید بر حق انتخاب آزادانه پوشش برای زنان و دختران در ایران، در پاسخ به پرسش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفته که جمهوری اسلامی از اعتراضات اخیر عبرت نگرفته است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.