به توافق برای آزادی گروگان‌های حماس نزدیک‌تر شده‌ایم

0

[ad_1]

یک مقام کاخ سفید روز یکشنبه گفت به دستیابی به توافق برای آزادی برخی از گروگان‌های حماس در غزه، از همیشه نزدیک‌تر شده‌ایم.

به گزارش رویترز، جان فاینر، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، گفت که توافق برای آزادی گروگان‌هایی که تعدادشان «به طور قابل توجهی بیش از ۱۲» نفر است، ممکن است شامل یک توقف طولانی در درگیری‌ها و همچنین امکان توزیع کمک‌های بشردوستانه در غزه ‌شود.

روز یکشنبه و یک روز پس از آن که مقامات اسرائیلی و آمریکایی گزارش توافق روزنامه واشنگتن پست را تکذیب کردند، درگیری‌های اسرائيل و حماس شدت گرفت. پیکارجویان حماس روز یکشنبه با نیروهای اسرائیلی که سعی داشتند به بزرگترین اردوگاه آوارگان غزه نفوذ کنند، درگیر شدند.

فاینر درباره مذاکرات برای توافق آتش‌بس، به شبکه آمریکایی ان‌بی‌سی گفت: «آنچه در این مرحله می‌توانم بگویم این است» که برخی از اختلافات، در یک مذاکره «بسیار پیچیده و بسیار حساس،» کمتر شده است.

مایکل هرتزوگ، سفیر اسرائیل در آمریکا، نیز در مصاحبه ای با شبکه ای‌بی‌سی گفت که اسرائیل امیدوار است تعداد قابل توجهی از گروگان‌های در دست حماس «در روزهای آینده»آزاد شود.

معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید اما هشدار داد تا زمانی که بر سر همه موارد توافق نشود، هیچ توافقی در کار نیست. او گفت: «مذاکرات حساسی مانند این می‌تواند در آخرین لحظه از بین برود.»

حماس در جریان حمله مرگبار مرزی خود به جنوب اسرائیلی در ۱۵ مهر، حدود ۲۴۰ نفر گروگان را گرفت. حمله حماس پاسخ نظامی اسرائيل را در پی داشت که قصد دارد حضور این گروه مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران را در غزه از بین ببرد.

آمریکا، اتحادیه اروپا، و ژاپن گروه شبه‌نظامی حماس را که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد، به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرده‌اند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.