به دنبال دستور فراخوان سربازان ذخیره ظرفیت تمامی پروازهای خروجی از روسیه تکمیل شد

0

[ad_1]

به دنبال اعلام فراخوان نیروهای ذخیره، ظرفیت تمامی پروازهای خروجی روسیه تکمیل و بلیط پروازهای خارجی نایاب شد.

قیمت پروازهای یک طرفه به خارج از روسیه، روز چهارشنبه ۳۰ شهریور، پس از آنکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، دستور فراخوانی فوری ۳۰۰ هزار نیروی ذخیره را داد، به سرعت افزایش یافت.

به گزارش رویترز، اعلامیه پوتین که در ساعات اولیه صبح در یک سخنرانی تلویزیونی بیان شد، این نگرانی را ایجاد کرده است که برخی از مردان که در سنین خدمت در جنگ قراردارند، فراخوانده شده و اجازه خروج از کشور را پیدا نکنند.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، گفت که این فراخوان تنها محدود به سربازان حرفه‌ای با تجربه خواهد بود و شامل دانشجویان و سربازان وظیفه نخواهد بود.

کرملین از اظهار نظر در مورد این که آیا مرزها به روی افراد واجد شرایط جنگ بسته خواهد شد یا نه، خودداری کرد و از مردم خواست تا زمانی که جزئیات این دستور کاملاً روشن نشده، صبور باشند.

در این میان، داده‌های «گوگل ترندز» Google Trends افزایش جستجو در یکی از سایت‌های معروف رزرو پرواز روسیه را نشان می‌دهد.

بنا بر داده‌های این سایت، پروازهای مستقیم از مسکو به استانبول، ترکیه و به ایروان، ارمنستان، دو مقصدی که روس‌ها برای ورود به آنها نیاز به ویزا ندارند، در روز چهارشنبه به طور کامل فروخته شد.

داده‌های «گوگل فلایت» نیز نشان می‌دهد که قیمت بلیت یک‌طرفه معمولی به ترکیه به ۷۰ هزار روبل (۱۱۵۰ دلار) رسیده است، در حالی که تنها یک هفته پیش قیمت همین بلیت ۲۲ هزار روبل بود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.