تاکید معاون گردشگری بر برگزاری میزهای تخصصی

0

[ad_1]

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بر فعالیت میزهای تخصصی گردشگری با تمرکز بر موضوعات متنوع حوزه گردشگری تاکید کرد.

به عقیده معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، فعالیت میزهای تخصصی گردشگری با تمرکز بر موضوعات متنوع حوزه  می‌تواند به یاری فعالان بخش خصوصی و نیروهای انسانی داوطلب آمده و تعداد پیشگامان و نامداران حوزه گردشگری را افزایش دهد.

علی‌اصغر شالبافیان در نشست با روسا و اعضای میزهای تخصصی شامل گردشگری تعالی‌بخش، خانواده محور، ورزشی، خوراک، طبیعت‌گردی، دریایی و غیره که در محل معاونت گردشگری تشکیل شد، گفت:

آنچه در موضوع تنوع‌بخشی به محصولات و شاخه‌های متنوع حوزه گردشگری اهمیت دارد، تلاش برای استمرار در پیشبرد فعالیت‌های مربوطه است که این مهم با شبکه‌سازی، معرفی و برندسازی افراد و در نهایت ورود به جامعه مخاطبان بخش‌های مختلف محقق خواهد شد.

شالبافیان افزود:

زمانی که تعداد فعالین نامدار حوزه‌های متنوع گردشگری در تمامی استان‌های کشور تکثیر و افزایش یابد و موضوعات تخصصی گردشگری در استان‌ها مطرح شود، پیشرفت و حرکت به سوی چشم‌اندازهای تعریف شده در میزهای تخصصی تداوم خواهد یافت و با ایجاد نظام و ساختار هدفمند پیشگامان حوزه گردشگری افزایش می‌یابد.

معاون گردشگری این اقدام را الگوسازی در تنوع‌بخشی به محصولات گردشگری خواند و یادآور شد:

با معرفی و تسهیل روند فعالیت نیروهای انسانی داوطلب و فعالینی که در میزهای تخصصی در حال همکاری هستند فرهنگ‌سازی صورت می‌گیرد و زمینه برآورده شدن انتظارات داخل و خارج از وزارت منطبق با اهداف توسعه کلان گردشگری کشور محقق می‌شود.

همچنین شالبافیان از روسای میزهای تخصصی گردشگری خواست توجه اصلی خود را در موضوعات محدود، شفاف و عملیاتی متمرکز کنند.

او با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از یک سال از زمان فعالیت میزهای تخصصی گذشته است، یادآور شد:

برگزاری این نشست در واقع با هدف پالایش اقدامات و بررسی فعالیت‌های انجام شده در راستای اهداف مورد نظر برگزار شده است تا با هماهنگی یک‌پارچه گام‌های مطمئن و عملیاتی در حوزه‌های مختلف برداشته شود.

شالبافیان همچنین تولید و نشر محتوا را نیز در راس امور اجرایی میزهای تخصصی گردشگری قرار داد و گفت:

متاسفانه در زمینه محتوا درباره انواع گردشگری کمبود بسیار زیادی وجود دارد و با توجه به اینکه حوزه گردشگری بین‌بخشی است و مخاطبان گسترده و متنوعی دارد ازاین‌رو باید تلاش شود تا نشر محتوا به جامعه هدف نفوذ کند.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه در پی فعالیت میزهای تخصصی گردشگری شبکه‌ای از همکاران و همیاران گردشگری ایجاد خواهد شد، افزود:

امور جاری محصولات متنوع گردشگری وقتی به ارزش افزوده تبدیل شود یعنی ما در معرفی و نشر ظرفیت‌ها موفق عمل کرده‌ایم.

شالبافیان همچنین پس از کسب گزارش اقدامات صورت گرفته توسط روسای میزهای تخصصی از هریک از حاضرین خواست با بازنویسی مفاهیم و شرح وظایف میز تخصصی مربوطه نسبت به ارائه اقدامات ملموس و موجز پیش رو اقدام کنند و فارغ از نظام بخشی اداری به امور اجرایی، فرهنگ‌سازی مفاهیم هر بخش را در سرلوحه امور خود قرار دهند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.