تخفیف ۷۵ درصدی نرخ گاز برای تاسیسات گردشگری

0

[ad_1]

تعرفه نرخ گاز برای تاسیسات گردشکری به یک چهارم بخش صنعت تغییر می‌یابد.

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تغییر تعرفه نرخ گاز برای تاسیسات گردشکری به یک چهارم بخش صنعت خبر داد.

اسماعیل برات، معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت:

آیین‌نامه نرخ تعرفه گاز مصرفی صنایع و خدمات به تصویب هیئت وزیران رسید و خوشبختانه با پیگیری‌های مهندس ضرغامی، نرخ بهای گاز مصرفی تاسیسات گردشگری به میزان یک چهارم نرخ صنعت کاهش یافت. 

برات با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در این زمینه افزود:

آیین‌نامه اجرایی جزء ۱ بند الف تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ که در خرداد ماه سالجاری تصویب شده بود، موجب شد که نرخ گاز مصرفی تاسیسات گردشگری افزایش یافته و بر مبنای واحد به مبلغ ۶هزار ریال تعیین شود و این موضوع موجب افزایش تعرفه هتل‌ها و تاسیسات گردشگری شد و در قبوض گاز ماه‌های تیر و مرداد اعمال شد، لیکن با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر میراث فرهنگی در فرایند اصلاح آیین‌نامه مزبور، نظر وزارتخانه لحاظ شد و بر این اساس نرخ گاز تاسیسات گردشگری و صنایع دستی به میزان ۱۴۹.۵ریال تعیین و به تصویب هیئت دولت رسید و در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ رسماً ابلاغ شد. بنابراین نرخ تاسیسات گردشگری کمتر از یک چهارم تعرفه بخش صنعت شد و این خبر خوبی برای فعالان حوزه گردشگری است. 

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری با اشاره به اهمیت این موضوع خاطرنشان کرد:

یکی از ابزارهای حمایتی برای توسعه گردشگری در کشور، بهره‌مندی فعالان این صنعت از تسهیلات و تعرفه‌های انرژی است. سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با در نظر گرفتن توجیه اقتصادی نسبت به سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف اقدام می‌کنند و یکی از ملزومات و مولفه‌های اصلی تشویق سرمایه‌گذاران و حمایت از فعالان صنعت گردشگری، وجود مشوق‌های قانونی در زمینه انرژی است. 

برات با تاکید بر لزوم توجه به مصرف بهینه انرژی در تاسیسات گردشگری گفت:

رویکرد وزارت میراث فرهنگی همواره حمایتی بوده و بر پشتیبانی و مساعدت حداکثری از فعالان حوزه گردشگری تاکید دارد، زیرا معتقدیم صنعت گردشگری اگر به جایگاه واقعی خود دست یابد، می‌تواند اقتصاد را شکوفا و کشور را از سایر درآمدها بی‌نیاز کند، اما در عین حال توجه به مقوله مصرف بهینه انرژی و توسعه پایدار نیز ضروری است.

وی ادامه داد:

از آنجایی که استفاده درست و به‌جا از انرژی، متضمن توسعه پایدار در هر جامعه‌ای است، حفظ منابع با ارزش انرژی و مدیریت صحیح مصرف آن یکی از موضوعات مهم است. انتخاب الگوی صحیح و سیاست‌های درست در مصرف انرژی علاوه بر اینکه می‌تواند تضمینی بر استمرار رشد اقتصادی باشد، موجب کاهش تخریب منابع انرژی و نیز کاهش اثرات سوء ناشی از استفاده ناصحیح از آن، بر محیط زیست می‌شود، بنابراین توصیه اکید ما به تاسیسات گردشگری، توجه و اهتمام ویژه به این امر است. به همین منظور وزارت گردشگری در فرآیندهای مربوط به ارزیابی و درجه‌بندی و… با اعمال سیاست تشویقی، تدابیر لازم را برای ترغیب  تاسیسات گردشگری در مدیریت مصرف انرژی در نظر گرفته است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.