تداوم مقابله با جنگ پوتین؛ آمریکا و کانادا ده‌ها فرد و نهاد روسیه‌ای را تحریم کردند

0

[ad_1]

دفتر کنترل دارایی‌هایی خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، اوفک، روز پنجشنبه ۲۰ ژوئن در راستای قطع دسترسی پوتین به تولیدات جنگی برای تداوم اشغالگری در اوکراین، ١٨ فرد و ده‌ها نهاد را تحریم کرد.

طبق بیانیه اوفک، کاهش درآمدهای روسیه از فلزات و بخش معدن، تضعیف قابلیت‌های انرژی آن در آینده، کاهش دسترسی مسکو به نظام مالی بین‌المللی، و ایجاد اختلال در تامین‌کنندگان و توسعه‌دهندگان فناوری آن، از دیگر اهداف این تحریم‌ها است.

این بیانیه می‌افزاید که تحریم‌های روز پنجشنبه در راستای اجرای بیشتر تعهدات رهبران گروه هفت در ۲۴ فوریه و ۱۹ مه سال جاری وضع می‌شوند.

به گفته والای آدیمو، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا، «اقدامات امروز نشان‌دهنده گامی دیگر در تلاش‌هایمان برای مهار قابلیت‌های نظامی روسیه، دسترسی آن به تجهیزات در میدان نبرد، و ترازنامه اقتصادی آن است.»

در کنار فهرست نسبتا طولانی شرکت‌های روسیه‌ای فعال در زمینه‌های فناوری، علمی، و تسلیحاتی، و همچنین بانک‌ها و نهادهای مالی روسیه‌ای که روز پنجشنبه از سوی ایالات متحده تحریم شده‌اند، نام شرکت‌هایی از قرقیزستان و امارات عربی متحده نیز به چشم می‌خورد.

علاوه بر این، یکی از ١٨ فرد تحریم‌شده تابعیت کره شمالی دارد و بقیه آنها از اتباع روسیه هستند.

پیرو تحریم‌های روز پنجشنبه اوفک، تمامی اموال و دارایی‌های افراد تحریم‌شده در ایالات متحده یا تحت مالکیت اتباع آمریکا مسدود می‌شوند و باید به اوفک گزارش داده شوند. همچنین هر نهادی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم حداقل نصف آن تحت مالکیت هرکدام از تحریم‌شدگان باشد، مسدود می‌شود.

  • تحریم‌های کانادا

کانادا نیز روز پنجشنبه همگام با ایالات متحده آمریکا و در راستای مقابله با تجاوزگری پوتین به اوکراین، اقدام به تحریم ٣٩ فرد و ۲۵ نهاد روسیه‌ای کرد.

به گفته ملانی جولی، وزیر امور خارجه کانادا، فرماندهان ارشد مزدوران واگنر از جمله تحریم‌شدگان از سوی دولت کانادا هستند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.