تشکیل خطوط نبرد جدید در جبهه شمال شرقی اوکراین

0

[ad_1]

در هفته‌های اخیر، جنگ با سامانه‌های توپخانه‌ای در مجاورت کوپیانسک، یک شهر استراتژیک در حاشیه شرقی استان خارکف در کنار سواحل رودخانه اوسکیل شدت گرفته است.

به گزارش آسوشیتدپرس، حملات روسیه بخشی از یک تلاش سرسختانه برای تصرف کل یک مرکز صنعتی معروف به دونباس است که شامل استان‌های دونتسک و لوهانسک می شود. این امر، هم‌زمان با آغاز دومین سال تهاجم روسیه به اوکراین، می‌تواند یک پیروزی برای کرملین محسوب شود.

سربازان اوکراینی در نزدیکی دونتسک با یک سامانه توپخانه‌ای به نیروهای روسی شلیک می‌کنند - ۲۴ فوریه ۲۰۲۳

سربازان اوکراینی در نزدیکی دونتسک با یک سامانه توپخانه‌ای به نیروهای روسی شلیک می‌کنند – ۲۴ فوریه ۲۰۲۳

پیروزی در کوپیانسک می‌تواند سری حملات آینده را برای هر دو طرف تعیین کند: «اگر روسیه موفق به عقب زدن نیروهای اوکراینی به غرب رودخانه شود، مسیر را برای یک حمله مهم در جنوب، جایی که مرزهای اداری لوهانسک و دونستک به هم می‌پیوندند، باز می‌کند. اگر نیروهای دفاع اوکراینی مقاومت کنند، آسیب‌پذیری‌ روسیه را رو می‌کند و یک حمله تعرضی متقابل را برای اوکراین امکان پذیر می‌سازد.»

سربازان اوکراینی سوار بر تانک «تی-۶۴» در نزدیکی باخموت در منطقه دونتسک - ۲۳ فوریه ۲۰۲۳

سربازان اوکراینی سوار بر تانک «تی-۶۴» در نزدیکی باخموت در منطقه دونتسک – ۲۳ فوریه ۲۰۲۳

آسوشیتدپرس در مورد نبرد با ژنرال‌ها، فرماندهان و سربازان سه تیپ در منطقه کوپیانسک و همچنین غیرنظامیان در شهر که تحت تأثیر نبردهای سخت قرار گرفته‌اند صحبت کرد.

یکی از آنها، سرتیپ دیمیترو کراسیلنیکوف، فرمانده گروه مشترک نیروهای نظامی در منطقه خارکف، به آسوشیتدپرس گفت: «دشمن به طور مداوم بر تلاش‌های خود افزوده است، اما نیروهای ما نیز تلاش‌های خود را افزایش می‌دهند و به موقع [سرباز] جایگزین کرده و خطوط دفاع را حفظ می‌کنند.»

یک زن اوکراینی با غذایی که از یک سازمان بشردوستانه دریافت کرده است

یک زن اوکراینی با غذایی که از یک سازمان بشردوستانه دریافت کرده است

در سرتاسر شهرها و روستاهایی که در در مسیر نبرد قرار دارند، خانه‌ها توسط بمباران مداوم روسیه ویران شده‌اند و برخی از خانه‌ها بارها مورد هدف قرار گرفته‌اند. غیرنظامیان برای دریافت آذوقه مثل شیر جیره‌بندی شده و وسایلی که با آن بتوانند شیشه‌های شکسته خانه‌هایشان را بپوشانند، در سرمای سوزان زمستان صف کشیده‌اند.

یک خانه در شمال شرقی اوکراین که بر اثر حمله موشکی روسیه ویران شده است

یک خانه در شمال شرقی اوکراین که بر اثر حمله موشکی روسیه ویران شده است

اما مثل بسیاری از اوکراینی‌هایی که در مناطق خطرناک مشابهی در امتداد خط مقدم زندگی می‌کنند، اکثر آنها حاضر نیستند که شهر خود را برای همیشه ترک کنند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.