تشکیل پرونده قضایی برای باران کوثری به دلیل مخالفت با حجاب اجباری

0

[ad_1]

خبرگزاری «فارس» از تشکیل پرونده قضایی برای باران کوثری بخاطر حضور بدون حجاب در مراسم تشییع حسام محمودی خبر داد.

تشکیل پرونده قضایی برای باران کوثری بازیگر سینمای ایران در ادامه برخورد با حجاب اختیاری صورت می‌گیرد و پیش از این هم برای برخی دیگر از بازیگران خانم از جمله افسانه بایگان، فاطمه معتمدآریا، پانته‌آ بهرام و کتایون ریاحی پرونده قضایی تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده بود.

چندی پیش در مراسم اکران سریال «پوست شیر»، پانته‌آ بهرام، بازیگر سرشناس ایران بدون حجاب اجباری حضور پیدا کرد. به گزارش وب‌سایت «هرانا»، وابسته به مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احضاریه در تاریخ ۷ اردیبهشت به این بازیگر سینما ابلاغ شده و او باید ظرف مدت ۵ روز از زمان ابلاغ، جهت دفاع از اتهام انتسابی در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شود.

پیش از آن کتایون ریاحی، یکی دیگر از بازیگران سرشناس ایران که در ماه‌های اخیر چندین بار بدون حجاب در مراسم مختلف حضور پیدا کرده، از احضار خود به دو دادگاه مختلف خبر داده بود.

ریاحی روز جمعه در پستی در اینستاگرام دو احضاریه را منتشر کرد که در یکی به شعبه ۱۰۹۹ دادگاه کیفری دو «مجتمع قضایی ارشاد تهران» احضار شده و در دیگری به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه.

در یکی از این دو احضاریه گزارش «ضابطین و مستندات و ادله ارائه شده» در خصوص حضور بدون حجاب در انظار عمومی علت این احضاریه ذکر شده است.

دادستان تهران روز چهارشنبه هفته گذشته و به دنبال همراهی شماری از هنرمندان با مخالفان حجاب اجباری و خودداری آنها از رعایت مقررات حکومتی پوشش، گفت که شماری از بازیگران سینما احضار شده‌اند و در صورت عدم مراجعه به دادسرا در مهلت قانونی، جلب خواهند شد.

علی صالحی اتهام این بازیگران را «اعمال و رفتار خارج از عرف و ارزش‌های اسلامی» عنوان کرد.

این مقام قوه قضائیه با تهدید برخی از چهره‌های احضارشده که تاکنون به مقام‌های قضایی مراجعه نکرده‌اند، آنها را به بازداشت تهدید کرد.

رضا کیانیان، هنرپیشه، در سخنرانی خود در مراسم بزرگداشت آتیلا پسیانی، نداشتن روسری را حق شهروندی خوانده بود.

در روزهای اخیر، خانم‌ها بایگان، معتمدآریا، بهرام، ریاحی و آدینه بدون حجاب اجباری در مراسم و برنامه‌های هنری حاضر شدند که این موضوع با استقبال زیادی از سوی کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی همراه شد.

در پی سخنرانی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در ۱۵ فروردین‌ماه که در آن بی‌حجابی را «حرام سیاسی» و «حرام شرعی» اعلام کرد، مقامات جمهوری اسلامی مقابله با مخالفان حجاب اجباری را تشدید کردند.

ویدیوها و تصاویر متعدد منتشرشده از زنانی که در شهرهای مختلف ایران بدون حجاب اجباری در اماکن عمومی تردد می کنند، از شکست‌خوردن اقدامات حکومت ایران در این زمینه خبر می‌دهد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.