تهدید مجارستان به مخالفت با تمدید تحریم‌های اروپا علیه روسیه

0

[ad_1]

دیپلمات‌های اروپایی می‌گویند مجارستان اتحادیه اروپا را تهدید کرده که مانع تمدید تحریم‌های این اتحادیه علیه روسیه خواهد شد.

خبرگزاری آلمان روز سه‌شنبه در گزارشی به نقل از چندین منبع دیپلماتیک نوشت که دولت ملی‌گرای مجارستان با این تهدیدات در پی آن است تا تحریم‌ها علیه سه الیگارش روسی لغو شود. این سه الیگارش عباتند از علی‌شیر عثمانف، پیتر آون و ویکتور راشنیکوف.

دیپلمات‌های اروپا خاطرنشان کردند که ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، همچنان از روابط خوبی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، برخوردار است و تاکنون بارها مانع تصویب طرح‌هایی برای گسترش تحریم‌ها علیه مسکو شده است.

اتحادیه اروپا در یک مورد به خاطر مقاومت مجارستان ناگزیر شد تا از تحریم پاتریارک کریل، رئیس کلیسای ارتدوکس روسیه، و در مورد دیگر از تحریم کامل واردات نفت روسیه صرف‌نظر کند.

عثمانف، آون و راشنیکوف در شمار هزار و دویست شخصیتی هستند که اتحادیه اروپا آنها را به خاطر حمایتشان از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین تحریم و دارایی‌هایشان را مسدود کرده است.

اگر تحریم‌ها تا روز پانزدهم سپتامبر تمدید نشود، منقضی خواهند شد. دیپلمات‌های اروپایی می‌گویند، اتحادیه اروپا امیدوار است که همه کشورهای عضو این اتحادیه روز چهارشنبه بر سر تمدید تحریم‌ها توافق کنند و از آنجا که تصویب آن مستلزم اتفاق آراست، همین امر مذاکره را ضروری می‌سازد.

اتحادیه اروپا عثمانف و آون را از جمله اولیگارش‌هایی می‌داند که روابط نزدیکی با پوتین دارند. طبق گزارش‌های پیشین اتحادیه اروپا، عثمانف هر زمان که پوتین به مشکلات تجاری برمی‌خورد، وارد صحنه می‌شود و به او کمک می‌کند.

آون نیز جزو پنجاه تاجر بسیار ثروتمند روسی است که به طور مرتب با پوتین در کرملین ملاقات می‌کند.

همپنین درباره راشنیکوف گفته می‌شود او در بخش‌هایی از اقتصاد روسیه که منبع درآمدی مهمی برای کرملین محسوب می‌شود فعالیت دارد.

با استفاده از گزارش‌ خبرگزاری آلمان ؛ س.ن/ک.ر

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.