تیراندازی، آتش‌سوزی و «ضرب‌و‌شتم» زندانیان؛ قوه قضاییه از کشته‌شدن چهار نفر در اوین خبر داد

0

[ad_1]

مرکز رسانه قوه قضاییه یکشنبه ۲۲ مهر اعلام کرد که آتش‌سوزی شب گذشته در زندان اوین منجر به مرگ چهار نفر از زندانیان و مجروح شدن ۶۱ نفر شده است.

قوه قضاییه مدعی است که این افراد در پی آتش سوزی و درگیری بین برخی از زندانیان بر اثر استنشاق دود ناشی از آتش سوزی جان باختند.

همزمان، همسر یکی از زندانیان بند هشت در فایلی که در اختیار صدای آمریکا قرار گرفته است، با تشریح وقایع زندان اوین می‌گوید شنبه شب زندانیان بند هشت توسط ماموران به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و ماموران برخی از زندانیان از جمله عادل گرجی، ابوالفضل نجات‌فتح، و آرش جوهری را به مکانی نامعلوم منتقل کردند.

رسانه‌های ایران گزارش‌های ضدونقیضی در مورد علت انفجار و آتش‌سوزی شامگاه شنبه در اوین منتشر کرده‌اند و حتی از «انفجار مین در زندان اوین» خبر داده‌اند.

شنبه شب در پی وقوع نا آرامی در زندان اوین، بخشی از این زندان آتش گرفت و صدای تیراندازی از داخل این زندان به گوش می‌رسید. بر اساس تصاویر منتشر شده حجم آتش و تیراندازی بالا بود و پیش‌بینی می‌شود این حادثه تلفات بیشتری داشته باشد.

بنا بر گزارشهای دریافتی، تجمع اولیه معترضان اطراف زندان اوین با درگیری و شلیک گاز اشک‌آور همراه شد.در پی اعتراضات در زندان اوین و شنیده شدن صدای شلیک و انفجار و مشاهده شعله های آتش از بیرون زندان، مردم معترض به سمت زندان اوین حرکت کردند.

معترضان با شعارهای مرگ بر دیکتاتور از اعتراض شامگاه شنبه در زندان حمایت کرده و نیروهای امنیتی نیز سعی در جلوگیری از تجمع خانواده های زندانیان داشتند. بر اساس گزارش شاهدان عینی، جو اطراف زندان بسیار امنیتی بود و نیروهای نظامی و انتظامی در محل حضور یافتند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.