جام جهانی قطر؛ سنگین‌ترین شکست ایران در تاریخ جام جهانی: انگلیس شش گل به تیم ملی زد

0

[ad_1]

خبر فوری

تیم ملی فوتبال ایران جام جهانی را با شکستی سنگین آغاز کرد و با دریافت شش گل از تیم ملی فوتبال انگلیس سنگین‌ترین شکست خود در تاریخ جام جهانی را تجربه کرد.

در اولین بازی از گروه دوم جام جهانی تیم ملی انگلیس موفق شد شش بر دو ایران را شکست دهد. برای انگلیس جود بلینگام، باکایو ساکا (۲ گل)، رحیم استرلینگ، مارکوس رشفورد و جک گریلیش گل زدند و گل‌های ایران را هم مهدی طارمی وارد دروازه انگلیس کرد.

نخستین بازی تیم ملی فوتبال ایران در برابر تیم انگلیس در حالی در قطر آغاز شد که اعتراض‌ها در ایران ادامه دارد و خشونت‌ شدید حکومت در برخورد با معترضان، بر روی حضور ایران در جام جهانی سایه افکنده است. پیش از این بازی احسان حاج‌صفی، کاپیتان ایران نیز با معترضان در ایران ابراز همدردی کرده بود.

در دقایق پایانی بازی ایران و انگلیس، تماشاچیان حاضر در ورزشگاه به شکل گسترده‌ای علی کریمی را تشویق کردند. علی کریمی از جمله ستاره‌های سابق تیم ملی است که در دو ماه گذشته به شکل قابل ملاحظه‌ای از اعتراض‌های ایران حمایت کرده است. در ایران نیز ویدئویی توسط «وحید آنلاین» منتشر شده که اعتراض به تیم ملی را در خیابان‌های پایتخت نشان می‌دهد. در این ویدئو پرده‌ای دیده می‌شود که بر رویش نوشته شده: «پات روی خون لیز نخوره.» در توضیح ویدئو آمده که این پرده همزمان با نخستین بازی ایران در جام جهانی در بزرگراه حکیم در تهران نصب شده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.