جایزه سیمون دوبووار برای دومین بار به زنان ایران اهدا شد‌‌

0

[ad_1]

جایزه سیمون دوبووار برای دومین بار به زنان ایران اهدا شد‌‌، خانه آمریکای لاتین پاریس، ژانویه ۲۰۲۳
توضیح تصویر،

جایزه سیمون دوبووار برای دومین بار به زنان ایران اهدا شد‌‌، خانه آمریکای لاتین پاریس، ژانویه ۲۰۲۳

هیات داوران جایزه سیمون دوبوار، در «قدرشناسی از مبارزه و خیزش زنان ایران» در جنبش زن، زندگی، آزادی، و به یاد ژینا (مهسا) امینی، زنان ایران را به عنوان برنده این جایزه برگزید. شهلا شفیق، نویسنده این جایزه را به صورت نمادین در پاریس دریافت کرد.

در این مراسم که پیش از ظهر امروز، دوشنبه ۱۹ دی ماه، در خانه آمریکای لاتین پاریس برگزار شد، پس از پخش کلیپی از بخشی از مبارزات زنان و مردان ایران، رئیس هیأت داوران، سیلوی له‌بون دوبوار دخترخوانده سیمون دوبووار، از اهمیت انقلاب کنونی ایران و نقش زنان در آن گفت. او اشاره کرد که بار دیگر به ما ثابت شد که اگر زن‌ها می‌خواهند تغییری بنیادی در زندگی خود بدهند باید خود ابتکار عمل را به دست بگیرند و منتظر دگرگون شدن وضعشان بعد از تغییرات سیاسی نمانند.

سیهم هانجی، سمین لاچی و پیر برسا، دیگر اعضای هیات داوران، هر یک در سخنان خود، ضمن ستودن خیزش انقلابی زنان ایران، همبستگی خود با مردم ایران اعلام کردند و از زوایای مختلف از این انقلاب و نقش زنان در آن گفتند.

توضیح تصویر،

شهلا شفیق، نویسنده، این جایزه را به صورت نمادین در پاریس دریافت کرد

شهلا شفیق که به تقاضای هیات داوران و برای بازتاب صدای زنان ایرانی در این مراسم حضور داشت، به اهمیت رابطه این جنبش با افکار و فلسفه دوبووار اشاره کرد و در انتها آرزو کرد که کاش نماینده‌ای از ایران امکان حضور و دریافت این جایزه را داشت. او پس از دریافت لوح جایزه اظهار امیدواری کرد که این لوح به زودی به دست برندگان اصلی آن در ایران برسد و اشاره کرد که مبلغ این جایزه صرف تهیه کتابی خواهد شد که از شعارها و نوشته‌های مهم و ماندگار این جنبش فراهم خواهد آمد.‌‌‌

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.