جسد یک گروگان دیگر حماس شناسایی و به اسرائیل منتقل شد

0

[ad_1]

ارتش اسرائیل اعلام کرد جسد یکی دیگر از شهروندان ربوده و کشته شده خود در حمله گروه افراطی حماس به خاک اسرائیل را در باریکه غزه یافته و به این کشور انتقال داده است.

دانیل هگاری، سخنگوی ارتش، شنبه‌شب، ۲۹ اردیبهشت گفت جسد رون بنیامین همراه با پیکر سه گروگان دیگر در عملیات هدفمند مشترک ارتش و سازمان امنیت داخلی اسرائیل در غزه به دست آمد و برای تأیید هویت به کالبدشکافی اسرائیل انتقال یافت.

او افزود جسد تعیین هویت شده و ارتش این امر را به خانواده رون بنیامین آگاهی داده است.

رون بنیامین، ۵۲ ساله، قهرمان دوره‌های پیشین دوچرخه‌سواری اسرائیل، روز ۱۵ مهر پارسال همراه با ورزشکاران دیگر این رشته برای تمرین در جاده‌های مورد علاقه دوچرخه‌سواران در جنوب اسرائیل قرار گذاشته بود.

از بعد از آن حمله که به جنگ ارتش اسرائیل علیه حماس در غزه کشیده شده، هیچ خبری از رون بنیامین منتشر نشده بود و شماری از گروگان‌های زن و کودکانی که در معامله شش ماه پیش آزاد شدند، گفته بودند این فرد را در دوران اسارت ندیده‌اند.

به نوشته هاآرتص، رون بنیامین در نخستین لحظات از حمله گروه حماس که با شلیک هزاران فروند راکت به خاک اسرائیل همراه بود، در پیام واتزآپ برای همسر و دو دخترش گفته بود راکت‌ها را بالای سر خود می‌بیند و در حال فرار به سوی کیبوتص «بئری» است تا در آن‌جا پناه بگیرد.

به گزارش ارتش اسرائیل، رون بنیامین در نخستین ساعات حمله حماس در نزدیکی کیبوتص «بئری» کشته شد و اعضای حماس جسد او را به غزه منتقل کردند.

بیش از صد تن از اعضای آن کیبوتص در روز حمله حماس کشته و ده‌ها تن دیگر از مردم این شهرک به غزه ربوده شدند.

ارتش اسرائیل روز جمعه نیز خبر داد جسد شانی لوک، عامیت بوسکیلا و ایتسحاک گلرنتر ، سه شهروند دیگر اسرائیل را که از حاضران در جشنواره موسیقی «نووا» در کنار کیبوتص «رعیم» بودند، پیدا کرده و به خاک اسرائیل انتقال داد.

سه شهروند یادشده با خودروهای مختلف از جشنواره گریختند اما اعضای مسلح حماس در تقاطع «مفلاسیم» در جاده کمین کرده و هر خودرویی را که مردم آن در حال فرار بودند، هدف گلوله قرار می‌دادند.

اکنون شمار گروگان‌های زنده یا مرده که در دست حماس باقی مانده‌اند، به ۱۲۸ تن کاهش یافته است. هفته گذشته ارتش مرگ دو شهروند تایلندی را در اسارت حماس نیز تأیید کرد اما جسد آن‌ها را هنوز به دست نیاورده است.

مذاکرات دو هفته پیش در قاهره با میانجی‌گری آمریکا، مصر و قطر برای دستیابی اسرائیل و حماس به معامله‌ای که به بازگرداندن زنده و مرده گروگان‌ها در برابر شروطی از سوی حماس منجر شود، بی‌حاصل پایان یافت.

در پی پیدا شدن چهارمین جسد از گروگان‌ها در روزهای گذشته خانواده‌های آن‌ها شنبه شب در تل‌آویو تجمع اعتراضی کردند.

پدر شانی لوک و دختر ایتسحاک گلرنتر به رسانه‌های اسرائیل گفتند یافتن جسد عزیز آن‌ها آرامشی اندک به خانواده داده و آن‌ها را از «جهنم روانی» رها کرده است.

دایی عامیت بوسکیلا، ۲۷ ساله، شنبه‌شب در شبکه کان خطاب به یحیی سنوار، رهبر حماس که در تونل‌های غزه پنهان شده، گفت اسرائیل تو را خواهد یافت و به مجازات خواهد رساند.

عکس پیکر خون‌آلود شانی لوک، دختر ۲۲ ساله، در حالی که اعضای مسلح حماس در یک وانت بر بدن او نشسته و در حال انتقالش به غزه بودند، عکاس فلسطینی آن را برنده یک جایزه جهانی عکاسی کرد. خانواده شانی لوک اعطای آن جایزه را به‌شدت نکوهش کردند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.