جشنواره گردشگری «سفر به کویر سمنان» برگزار می‌شود

0

[ad_1]

جشنواره گردشگری با عنوان «سفر به کویر سمنان» با برگزاری تور آفرود و برنامه‌های دیگر برگزار می‌شود.

اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سمنان از برگزاری اولین جشنواره گردشگری با عنوان «سفر به کویر سمنان» خبر داد. بهمن اخلاقی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سمنان، با اعلام این خبر اظهار کرد:

این جشنواره دو روزه ۱۴ و ۱۵ مهرماه امسال برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سمنان گفت:

برگزاری تور آفرود در کویر سمنان، بازدید از تأسیسات چاه نفت خوریان، تپه‌های تاریخی میرک، شورآب، اجرای گروه‌های آیینی و موسیقی محلی، شترسواری، رصد ستارگان، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات محلی و… از جمله برنامه‌های این جشنواره گردشگری است.

اخلاقی افزود:

روز نخست این جشنواره پنجشنبه ۱۴ مهرماه از ساعت ۱۵ تا ۲۳ در مجموعه گردشگری ستاره کویر خوریان سمنان، واقع در پایین‌تر از میدان استاندارد، یک کیلومتر بعد از روستای اعلا با اجرای برنامه‌های متنوع برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:

روز دوم این جشنواره گردشگری، جمعه ۱۵ مهرماه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع و آیینی در روستای دلازیان برگزار می‌شود.

اولین جشنواره گردشگری با عنوان «سفر به کویر سمنان» با مشارکت فرمانداری سمنان، دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری کومش گشت، انجمن حافظان میراث فرهنگی و آیین‌های دیار قومس استان سمنان، مجموعه گردشگری ستاره کویر خوریان، شورای اسلامی و دهیاری روستای دلازیان و روستاهای جنوب سمنان برگزار می‌شود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.